Do 9 sierpnia motocykliści z całej Europy mogą wziąć udział w ankiecie opublikowanej na stronie Federation of European Motorcyclists’ Associations (FEMA). Sonda dotyczy obowiązujących norm emisji spalin oraz zakazu sprzedaży jednośladów z napędem spalinowym.

FEMA na swojej stronie udostępniła ankietę, w której europejscy motocykliści mogą podzielić się własnym zdaniem na temat motocykli i związanych z nimi emisji spalin. Formularz jest dostępny w kilku językach tj.: duńskim, angielskim, francuskim, greckim, włoskim, hiszpańskim, holenderskim, fińskim, niemieckim, islandzkim, norweskim oraz szwedzkim. Ankietę można wypełnić do 9 sierpnia br.

Przykładowe pytania z ankiety FEMA

Większość pytań dotyczy konsekwencji zakazów dla motocykli, które trafiły na rynek przed wprowadzeniem normy emisji spalin Euro 3, lub tych zbudowanych w 2006 roku i wcześniej. Motocykliści mogą również wypowiedzieć się na temat zeroemisyjnych maszyn. Jedno z takich pytań dotyczy przyszłości, w której surowe ograniczenia ekologiczne umożliwiłyby jazdę jedynie motocyklami o niskiej mocy (do 60 KM). Czy w takiej sytuacji nadal jeździłbyś takim pojazdem, czy zrezygnował?

Inne pytanie brzmi: Co gdyby całkowity zakaz dotyczył pojazdów, które są napędzane paliwami kopalnymi, ale władze zainwestowałyby w infrastrukturę do ładowania bezemisyjnych motocykli?

Federacja Europejskich Stowarzyszeń Motocyklistów nie zadeklarowała jeszcze co zrobi z wynikami ankiety, aczkolwiek odpowiedzi trafią do publicznej wiadomości. Niewykluczone, że FEMA przedstawi sugestie motocyklistów i wykorzysta zebrane informacje w dyskusjach odnośnie przyszłości w wyżej wymienionych kwestiach.

Swoich odpowiedzi możecie udzielić w ankiecie, która znajduje się pod tym adresem: https://www.femamotorcycling.eu/survey2021/.

Archiwum: lipiec 2021