Ekipa z Woking ogłosiła dzisiaj przedłużenie umowy z Lando Norrisem. Kontrakt jest wieloletni, aczkolwiek nie sprecyzowano do kiedy ma on obowiązywać. Tym samym McLaren zdecydował się na ustabilizowanie składu kierowców. Podobną długością kontraktu dysponuje drugi zawodnik zespołu – Daniel Ricciardo.

McLaren oficjalnie potwierdził, że Lando Norris na dłużej pozostanie w brytyjskiej stajni. Umowa jest wieloletnia co oznacza, że o sile 8-krotnych mistrzów konstruktorów będzie w najbliższych sezonach stanowić duet Norris-Ricciardo, który również związał się z tą ekipą na wiele lat. 22-latek jest związany z McLarenem od sezonu 2017, kiedy to był odpowiedzialny za realizację programów w symulatorze, a następnie awansował na stanowisko kierowcy testowego i rezerwowego. Od roku 2019 Norris jest już etatowym kierowcą teamu i od czasu debiutu w Formule 1 stawał dwukrotnie na podium.

Norris: „Moje oddanie dla McLarena jest oczywiste”

Brytyjczyk w wypowiedziach podkreślał, że nie wyobrażał sobie zmiany zespołu oraz wyraził wdzięczność za wsparcie, które otrzymywał od teamu jeszcze w seriach juniorskich:

„Jestem bardzo zadowolony z podpisania nowej umowy, która będzie obowiązywać od 2022 roku. Będąc w tym zespole od niemal pięciu lat, czuję się już częścią rodziny i nie wyobrażam sobie rozpoczęcia kolejnej fazy kariery w innym miejscu. McLaren zapewniał mi olbrzymie wsparcie w seriach juniorskich. Nauka i rozwój sprawiają mi tutaj olbrzymią przyjemność”.

„Moje oddanie dla McLarena jest oczywiste. Moim celem jest wygrywanie wyścigów i zostanie mistrzem świata F1. Chcę dokonać tego właśnie z tym zespołem. Od kiedy dołączyłem do teamu w 2017 roku konsekwentnie dokonujemy postępów i dzielimy wspólne ambicje na przyszłość”.

Lando Norris z dorobkiem 41 punktów plasuje się na 4. miejscu w klasyfikacji kierowców. Daniel Ricciardo jest natomiast na 7. pozycji gromadząc do tej pory 24 oczka.

Archiwum: maj 2021