Według producenta jadąc na samym silniku elektrycznym, hybrydową Octavią można pokonać nawet 60 km.

Gdańsk. Hybrydowy radiowóz, który pozwoli na większą dyskrecję

Samochód można naładować przy wykorzystaniu standardowego gniazdka 230 V. Pełne ładowanie wynosi 9 godzin. O ile producent ocenia, że przy pełnej baterii można pokonać 60 km, o tyle asp. szt. Mariusz Chrzanowski z KMP w Gdańsku nieco obniża te możliwości:

Według naszych doświadczeń radiowóz na samym prądzie jest w stanie przejechać 40-50 km. Wszystko zależy jednak od techniki jazdy i warunków atmosferycznych

– wyjaśnia funkcjonariusz

Niewątpliwą zaletą jest ciche działanie samochodu, co będzie sprzyjać patrolowaniu i ułatwi pracę podczas interwencji na gorącym uczynku.

Gdańsk. Hybrydowy radiowóz we flocie policji: praktyczny podczas interwencji, przyjazny dla środowiska

Hybrydowa Skoda wchodzi także w skład grupy Speed, której zadaniem jest wyłapywanie piratów drogowych i eliminowanie z dróg kierujących po alkoholu i narkotykach. Pojazd ten jednak nie tylko ułatwia pracę funkcjonariuszom, ale również jest przyjazny dla środowiska:

Radiowóz używany jest do codziennej służby policjantów ruchu drogowego, a przemieszczanie się nim po zakorkowanych ulicach miasta w godzinach szczytu – gdy nie jest wymagane używanie sygnałów świetlnych i dźwiękowych – sprawia, że jest też ekonomiczny oraz mniej uciążliwy dla środowiska. Jednak praca policjantów ruchu drogowego to też obsługa zdarzeń drogowych, takich jak kolizje czy wypadki, często także interwencje, i wtedy wspomniane osiągi bywają nieocenione

– podkreśla asp. szt. Mariusz Chrzanowski z KMP w Gdańsku.

Gdańsk. Hybrydowy radiowóz (Video)

Źródło: Komenda Miejska Policji Gdańsk

Źródło: moto.trojmiasto.pl

Archiwum: listopad 2021