Myjnia samoobsługowa to dobry pomysł na inwestycję

Myjnie samoobsługowe stały się hitem i powoli wypierają tradycyjne automyjnie. Kierowcy polubili taką formę mycia swoich samochodów. Myjnie bezdotykowe są proste w obsłudze i pozwalają szybko usunąć zanieczyszczenia z auta. Użytkownicy doceniają zwłaszcza łatwość dostępu – z myjni można korzystać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu i nie trzeba się umawiać. Zaletą jest także samoobsługowy charakter miejsca. Można samodzielnie wybrać sposób czyszczenia, a programów jest wiele, w tym także nabłyszczanie czy woskowanie. Jednocześnie korzystanie z myjni samoobsługowych jest dość tanie, a użytkownik sam decyduje, jaką kwotę przeznacza na mycie auta.

Odpowiednio zlokalizowana i dopasowana do potrzeb lokalnego rynku myjnia samoobsługowa jest dobrym pomysłem na biznes. Zapewnia szybki zwrot inwestycji kapitału. Zaletą dla inwestorów jest także niewymagający dużego zaangażowania charakter przedsiębiorstwa. Myjnia samoobsługowa nie potrzebuje do obsługi personelu, co rozwiązuje wiele problemów. Do zadań zarządcy należy zabieranie dziennego utargu, przegląd urządzeń i uzupełnianie chemii myjącej oraz organizacja ewentualnych napraw. Co więcej, myjnię bezdotykową można rozbudować o kolejne stanowiska i dodatkowe wyposażenie, które przyciąga klientów, np. odkurzacze. Ważne, aby zainwestować kapitał w dobre rozwiązania, które spełniają potrzeby użytkowników.

Dowiedz się więcej: Jak przebiega proces inwestycyjny i jaką myjnię samochodową wybrać?

Jak działa myjnia samoobsługowa?

Myjnia samoobsługowa zbudowana jest z przeznaczonych do mycia samochodów stanowisk, które wyposażone są w niezbędne urządzenia i akcesoria. Obowiązkowym elementem jest specjalnie skonstruowana myjka ciśnieniowa, która umożliwia samodzielne czyszczenie auta i wybór odpowiednich programów. Do bezdotykowego usuwania brudu służy lanca zakończona dyszą strumieniową, która połączona jest z wężem ciśnieniowym na wysięgniku. Dzięki temu można poruszać się swobodnie wokół pojazdu. Niektóre myjnie samoobsługowe oferują również szczotki.

Myjka generuje strumień wody pod ciśnieniem o odpowiedniej mocy oraz dozuje specjalne środki czyszczące. Wiele myjni oferuje możliwość mycia aktywną pianą. Użytkownicy mają do wyboru różne programy – m.in. mycie zasadnicze, płukanie, woskowanie i nabłyszczanie. Zanim skorzysta się z myjni, należy uiścić opłatę. Najczęściej wrzuca się monety o określonym nominale w wyznaczonym miejscu na panelu sterującym, co powoduje uruchomienie myjki. Istnieje także możliwość płacenia kartą oraz inne formy płatności. Od wysokości kwoty zależy natomiast czas korzystania z myjni.

Jaką myjnię bezdotykową wybrać? Na co zwrócić uwagę?

Trzeba mieć świadomość, że inwestycja w myjnię samoobsługową wiąże się z dużymi nakładami finansowymi, ale także koniecznością dopełnienia szeregu formalności. Dlatego do projektu należy się właściwie przygotować, np. sprawdzając potrzeby lokalnego rynku, wybierając odpowiednią lokalizację oraz niezawodną technologię mycia bezdotykowego.

Dopasowany do potrzeb klientów, ale również inwestora system mycia bezdotykowego w dużej mierze decyduje o powodzeniu i opłacalności inwestycji. Na rynku istnieje wielu producentów, którzy oferują różne rozwiązania techniczne. Przy wyborze myjni warto zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:

  • bezawaryjność i wysoka sprawność działania
  • wysokiej jakości detergenty przyjazne dla środowiska
  • dostęp do różnych form płatności
  • wysokie standardy bezpieczeństwa
  • rozwiązania proekologiczne
  • możliwość elastycznej rozbudowy
  • dostępność wyposażenia dodatkowego
  • pomoc producenta w zakresie planowania i budowy myjni
  • samoobsługowej.

Kärcher Yello! – nowoczesne myjnie bezdotykowe

Marka Kärcher, jako światowy lider w branży technologii czyszczenia wysokociśnieniowego, oferuje myjnie bezdotykowe Kärcher Yello! Sposób ich działania polega na generowaniu skoncentrowanego strumienia z dodatkiem delikatnych środków myjących, piany aktywnej lub wosku. Detergenty Kärcher są wysoce skuteczne i bezpieczne dla lakieru – nie pozostawiają żadnych śladów, zmatowień i odbarwień. Przy tym są biodegradowalne i wolne od metali ciężkich i fosforanów. Wyróżniają się opatentowaną formułą ASF, czyli szybką zdolnością do separacji oleju i tłuszczów w separatorze.

Co więcej, do płukania wykorzystywana jest podgrzana woda zdemineralizowana o wysokich parametrach jakościowych. Ułatwia to dokładne usuwanie brudu i tłustych zanieczyszczeń oraz zapobiega tworzeniu się osadów z kamienia na karoserii. Ponadto system zmiękczania wody i układ osmozy gwarantuje długoletnią eksploatację urządzeń. System odprowadzania wody do kanalizacji składa się z osadników szlamowych, gdzie następuje sedymentacyjne wytrącanie zanieczyszczeń oraz odolejaczy koalescencyjnych spełniających rygorystyczne przepisy z zakresu ochrony środowiska.

Samoobsługowe systemy myjące Kärcher wyróżniają się modułową strukturą i możliwością indywidualnego konfigurowania, co zapewnia elastyczność oraz dowolność rozbudowy. Myjnię można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb związanych z wymaganiami klientów czy warunkami danej lokalizacji. Zaletą jest także szeroka oferta stacjonarnych urządzeń wysokociśnieniowych Kärcher, która pozwala wybrać odpowiednie wyposażenie myjni. Przy tym cechują się one łatwą i wygodną obsługą dla klientów. Z kolei dla inwestora ważne są niskie koszty użytkowania oraz bezproblemowy serwis.

Myjnie Yello! wyposażone są również w elektroniczne wrzutniki przystosowane do różnych systemów płatniczych: żetonów, waluty danego kraju czy środków zapłaty bezgotówkowej, takich jak karty czy systemy kodowe. W ofercie Kärcher dostępne są też inne urządzenia, które pozwalają rozszerzyć ofertę myjni i zyskać nowych klientów. Dzięki temu inwestycja staje się jeszcze bardziej opłacalna.

Więcej o budowie i zaadaptowaniu własnej myjni samochodowej dowiesz się tutaj: https://www.kaercher.com/pl/professional/myjnie-samochodowe/myjnie-samoobslugowe.html

Archiwum: czerwiec 2022