Jak połączyć telefon z samochodem przez Bluetooth Peugeot? Tego rodzaju połączenie jest bardzo proste. Nie powinno to sprawić nikomu problemów. Niezależnie od wieku lub wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii. Każdy użytkownik samochodu marki Peugeot może to zrobić w kilka minut. Wystarczy, że będziesz postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami. Do dzieła!

Jak połączyć telefon z samochodem przez Bluetooth Peugeot?

Jak połączyć telefon z samochodem przez Bluetooth Peugeot? Żeby to zrobić, nie potrzebujesz żadnych specjalnych umiejętności. Sparować urządzenia może każdy, nawet osoba bez wiedzy technicznej.

Po rozpoczęciu procesu wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami, które wyświetlają się na ekranie. Warto uzbroić się jednak w instrukcję obsługi pojazdu, ponieważ w niektórych modelach konieczne jest podanie kodu PIN, który właśnie tam się znajduje. Poniżej dokładny poradnik.

Łączenie telefonu z samochodem – poradnik

Przed połączeniem konieczne jest sparowanie urządzeń. W przypadku różnych modeli proces ten może wyglądać inaczej. Poniżej znajduje się instrukcja dla Peugeot 208:

  1. Włącz Bluetooth w smartfonie.
  2. Korzystając z panelu radia, wybierz „MENU”. 
  3. Wybierz „Bluetooth”, a następnie „Search”. Pojawi się komunikat „Searching device”.
  4. Z listy urządzeń, wybierz swój smartfon i kliknij „OK”.
  5. Zostaniesz poproszony o przepisanie cyfr, które wyświetlą się na ekranie. Te same cyfry wprowadź na smartfonie.
  6. Zatwierdź i poczekaj na sparowanie urządzeń.

Bluetooth w samochodzie nie wykrywa telefonu?

Niestety podczas prób parowania, mogą pojawić się pewne problemy. W niektórych przypadkach urządzenia mogą się nie wykrywać. W konsekwencji nie będzie możliwe sparowanie ich ze sobą. Co w takim wypadku należy zrobić? Przede wszystkim sprawdź, czy Bluetooth jest włączone w obu urządzeniach.

Sprawdź również, czy telefon nie jest w trybie energooszczędnym lub samolotowym, może to utrudniać łączność. Spróbuj włączyć i wyłączyć moduł Bluetooth, to najprostsza metoda, która jednak często okazuje się skuteczna. Pamiętaj jednak, że warto odczekać kilka sekund, aby urządzenia mogły się wykryć.

Jeżeli problemy z łącznością cały czas występują, upewnij się, że telefon nie połączył się automatycznie z innym urządzeniem. Czasem zaraz po włączeniu Bluetooth smartfon łączy się z najbliższym urządzeniem, z którym był wcześniej sparowany.

W takim razie, jeżeli w jego zasięgu są np. słuchawki bezprzewodowe, to automatycznie się z nimi połączy. Skutecznie uniemożliwi to sparowania smartfonu z samochodem. W takim wypadku należy rozłączyć urządzenia i ponownie podjąć próbę parowania.

Archiwum: listopad 2022