Jak połączyć telefon z samochodem przez Bluetooth Suzuki? Nowe technologie potrafią przytłoczyć. Wystarczy zatrzymać się na chwilę, aby zostać z tyłu. W konsekwencji ciężko jest zrozumieć działanie poszczególnych urządzeń.

Często również nowe funkcje znanych nam maszyn potrafią przerosnąć użytkowników. Jeżeli chcesz skorzystać z opcji połączenia samochodu ze smartfonem, ale nie wiesz, jak to zrobić, to poniższy poradnik ci w tym pomoże. Miłej lektury.

Jak połączyć telefon z samochodem przez Bluetooth Suzuki?

Chcesz wiedzieć, jak połączyć telefon z samochodem przez Bluetooth Suzuki? Jest kilka zasad, o których powinieneś pamiętać. Przede wszystkim zadbaj o to, aby twoje urządzenia nie były połączone z żadnymi innymi.

Dla przykładu: sprawdź, czy twój smartfon nie jest aktualnie połączony ze słuchawkami bezprzewodowymi. Parując urządzenia, zadbaj, aby były one dostatecznie blisko. W tym przypadku koniecznie będziesz musiał siedzieć w samochodzie, więc nie powinno być z tym problemu. Przejdźmy do dokładnych instrukcji.

Proces parowania samochodu ze smartfonem – poradnik

Proces ten różni się w zależności od modelu. Oto co musisz zrobić:

  1. Włącz Bluetooth w swoim smartfonie. Upewnij się również, że twój model Suzuki obsługuje Bluetooth.
  2. Przy pomocy panelu radia wyszukaj opcję „Łączności” (w zależności od modelu nazwa może być inna).
  3. Wybierz opcję „Dodaj telefon” (może pojawić się konieczność podania kodu PIN. Znajdziesz go w instrukcji obsługi pojazdu).
  4. Wybierz z listy dostępnych urządzeń swój telefon.
  5. W niektórych modelach konieczne będzie przepisanie cyfr wyświetlających się na panelu.
  6. Zatwierdź i poczekaj, aż urządzenia się sparują.

Dlaczego nie mogę dodać urządzenia?

Istnieją sytuacje, w których dodanie nowego telefonu będzie niemożliwe. Najczęściej taka sytuacja pojawi się, gdy będziesz miał do czynienia z samochodem używanym. Może się bowiem okazać, że poprzedni właściciel sparował kilka urządzeń, w konsekwencji zapełnił całą dostępną listę.

Co zrobić w takim momencie? Wystarczy, że usuniesz urządzenia, które nie należą do ciebie. Zrobisz dzięki temu miejsce dla swojego smartfona.

Niektóre pojazdy mają ustawiony kod PIN, który trzeba podać podczas łączenia urządzeń. Numer ten znajduje się w instrukcji pojazdu. Możesz również spróbować kombinacji 0000 lub 1111, są to częste domyślne kody. W instrukcji obsługi pojazdu znajdziesz również wiele informacji, które mogą ci pomóc, jeżeli podczas parowania wystąpią problemy, z którymi nie będziesz w stanie sobie poradzić.

Archiwum: listopad 2022