Jak połączyć telefon z samochodem przez Bluetooth Toyota? Okazuje się, że nie jest to trudne. Po dosłownie 5 minutach będziesz mógł puszczać swoją ulubioną muzykę za pośrednictwem telefonu. Umożliwi ci to również odbieranie połączeń przy pomocy panelu dotykowego twojego samochodu.

Pełna funkcjonalność jest jednak zależna od tego, jaki model marki Toyota posiadasz. Nie traćmy już czasu. Sprawdź, jak połączyć telefon z samochodem! 

Jak połączyć telefon z samochodem przez Bluetooth Toyota?

Proces łączenia smartfona z samochodem marki Toyota jest bardzo prosty. Postępuj według poniższych kroków:

  1. Upewnij się, że twój model samochodu ma opcję bluetooth.
  2. Włącz Bluetooth w telefonie oraz upewnij się, że nie jesteś połączony z żadnym innym urządzeniem np. słuchawkami bezprzewodowymi.
  3. Wyszukaj opcję łączności na panelu radia.
  4. Wybierz „Dodaj urządzenie/Dodaj telefon”.
  5. Połącz urządzenia.
  6. Przetestuj czy połączone urządzenia działają poprawnie.

Podczas parowania konieczne jest podanie PIN, gdzie go znaleźć?

W przypadku niektórych modeli samochodów może pojawić się konieczność podania numeru PIN pojazdu. Zostaniesz o niego poproszony podczas parowania urządzeń. Domyślny PIN to przeważnie 0000 lub 1111.

Jeżeli jednak żaden z nich nie jest tym właściwym, to musisz znaleźć odpowiedni numer. Gdzie ta informacja jest podana? Numer PIN znajduje się w instrukcji obsługi pojazdu, którą powinieneś otrzymać podczas zakupu.

Co, jeżeli lista pojazdów jest pełna?

Być może twój pojazd miał wcześniej innego właściciela. W takim wypadku może się okazać, że lista dodanych telefonów jest wypełniona. Możesz bardzo szybko sobie z tym poradzić. Wybierz nazwę telefonu, który nie należy do ciebie i usuń ją z listy.

Taka opcja znajdzie się pod komendą „Usuń” lub „Odparuj”. W ten sposób pozbądź się wszystkich urządzeń, które nie należą do ciebie, aby móc zastąpić je należącymi do ciebie smartfonami.

Czy za każdym razem trzeba parować urządzenia?

Parowanie musisz przeprowadzić jeden raz. Później urządzenia będą łączyły się ze sobą automatycznie. Jeżeli telefon nie nawiąże automatycznie połączenia z samochodem, to musisz zrobić to ręcznie. Przytrzymaj opcję Bluetooth na swoim urządzeniu, a następnie z listy dostępnych urządzeń wybierz nazwę samochodu. W ten sposób nawiążesz połączenie.

Warto zdecydować się na połączenie samochodu ze smartfonem. Umożliwi ono odbieranie połączeń bezpośrednio z panelu radia. Co więcej, będziesz mógł prowadzić rozmowy bez trzymania telefonu w ręku. Jest to rozwiązanie, które minimalizuje ryzyko wypadku. Pamiętaj, aby prowadząc samochód na pierwszym miejscu zawsze stawiać bezpieczeństwo.

Archiwum: listopad 2022