Czy prowadzenie samochodu po przyjęciu szczepionki to dobry pomysł? Niekoniecznie. Najlepiej, gdyby do punktu szczepień ktoś z tobą pojechał. Tak na wszelki wypadek.

Szczepienia przeciwko koronawirusowi przyspieszają. Każdego dnia zalewani wręcz jesteśmy informacjami na temat ilości szczepień, jakie będą wykonywane każdego dnia, tygodnia i miesiąca. Powstaje jednak pewien problem. Czy rzeczywiście kierowanie autem po przyjęciu szczepionki to dobry pomysł?

Jak wiemy, w dobie pandemii koronawirusa zachęca się wszystkich, aby unikali kontaktu z innymi osobami. Dlatego też z pewnością jazda komunikacją miejską do miejsca, w którym ma zostać wykonane szczepienie, nie wydaje się dobrym pomysłem. To dodatkowe ryzyko zakażenia, którego chcemy przecież unikać.

Wygląda na to, że najlepszym sposobem byłaby rzeczywiście jazda samochodem, o ile spacer na pieszo do punktu szczepień nie wchodzi w grę. Ale czy kierowanie samochodem po przyjęciu szczepionki jest dobrym pomysłem?

Nie prowadź, jeśli czujesz się źle

Oficjalnie nie ma żadnego wpływu szczepionki przeciwko Covid-19 na kierowanie pojazdów. Wpływ może być zaledwie marginalny. Nie oznacza to jednak, że dobrym pomysłem jest przyjęcie tego za dobrą kartę i podróżowanie samochodem samodzielnie, gdy czujesz, że coś jest nie w porządku.

Każda znajdująca się na rynku szczepionka może doprowadzić do pojawienia się niepożądanego odczynu poszczepiennego. Objawy mogą być różne – podobne do grypy, ból głowy czy mięśni oraz gorączka. Podobnie jest w przypadku szczepionki przeciwko patogenowi SARS-CoV-2.

Co zrobić, jeśli spacer do punktu szczepień nie wchodzi w grę?

Dlatego najlepszym wyjściem, o ile nie masz możliwości dostać się tam w inny sposób, jest pojechanie samochodem do puntu szczepień. Pod warunkiem jednak, że ktoś podróżuje razem z tobą. Najlepiej, jeśli ma prawo jazdy i w razie gorszego samopoczucia po szczepieniu będzie cię mógł odwieźć samochodem.

Jeśli powyższa opcja nie wchodzi w grę, odczekaj po szczepieniu przez chwilę, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Jeśli pojawią się jakiekolwiek niepożądane objawy, lepiej nie wsiadaj za kierownicę. W ostateczności możesz zamówić taksówkę.

za: mojafirma.infor.pl

Archiwum: kwiecień 2021