W sobotę 3 lipca na drodze wojewódzkiej nr 212 w pobliżu miejscowości Polnica policja zatrzymała kobietę, która prowadziła pojazd pod wpływem alkoholu. Jak wykazały badania, 33-latka w wydychanym powietrzu miała 3,5 promila alkoholu. W ujęciu przestępczyni pomógł inny kierowca, który jechał za pijaną kobietą.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę nieopodal miejscowości Polnica. 29-letni mężczyzna jadąc w kierunku Konarzyn zwrócił uwagę na poprzedzający go samochód marki BMW, który jechał zygzakiem i wielokrotnie wjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Kierowca podejrzewał, że osoba prowadząca pojazd jest pijana. Aby zapobiec tragedii mężczyzna, używając świateł dawał sygnały do zatrzymania się. Podejrzenia okazały się słuszne. Kobieta była kompletnie pijana o czym świadczył nie tylko stan 33-latki, ale również butelka alkoholu, która znajdowała się na kolanach przestępczyni. 29-latek momentalnie odebrał kluczyki i wezwał policję.

3,5 promila alkoholu. 33-latka usłyszała zarzuty

Niedługo później na miejsce przyjechała policja. Funkcjonariusze przebadali kobietę alkomatem, który wykazał 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkanka powiatu lęborskiego została zatrzymana i trafiła do aresztu. Zatrzymano też jej prawo jazdy. 33-latka usłyszała już zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości. Kobiecie grozi teraz do dwóch lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Wsparcia Pokrzywdzonych i Pomocy Postpenitencjarnej.

Policja przypomina także, że każdy obywatel ma prawo zatrzymać osobę jeśli jest świadkiem przestępstwa, jak również może wziąć udział w pościgu, który może zostać podjęty bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa, jeżeli zachodzi obawa ukrycia się tej osoby lub nie można ustalić jej tożsamości.

Archiwum: lipiec 2021