Kolejny producent potwierdził pełną elektryfikację gamy swoich pojazdów. Tym razem taką deklarację ogłosił 14 lipca Peugeot. Na podobny kierunek decyduje się coraz większa liczba firm z branży motoryzacyjnej. W przypadku francuskiej marki jest to o tyle zaskakująca decyzja, gdyż ma to nastąpić już w 2025 roku.

Wszystkie samochody Peugeot produkowane od 2025 r. będą dostępne wyłącznie w wariancie elektrycznym. Obecnie gama pojazdów na prąd stanowi 70% wszystkich aut sygnowanych logo z lwem. Za dwa lata ten wskaźnik ma wzrosnąć do 85%, natomiast za cztery będzie to już 100%. Wszystko to w ramach realizacji strategii „Power of Choice”, o której mówi prezes Peugeot, Linda Jackson:

„Elektryfikacja jest sercem naszej strategii „Power of Choice”, która daje naszym klientom możliwość wyboru układu napędowego, który odpowiada ich potrzebom. Doskonałe wyniki sprzedaży naszych zelektryfikowanych modeli pokazują, że w Europie ta strategia przynosi owoce. Na arenie międzynarodowej, nawet na rynkach, na których dopiero pojawia się elektryfikacja, wykorzystamy nasze portfolio zelektryfikowanych modeli, aby wyróżnić się jako innowacyjna, ogólna marka premium. Gdziekolwiek jesteśmy, chcemy być prawdziwym motorem postępu”.

Elektryczne Peugeot – jak obecnie wygląda gama producenta

W przypadku w pełni elektrycznych samochodów, Peugeot obecnie oferuje modele supermini e-208 oraz SUV e-2008, którego konstrukcja opiera się na platformie eCMP wykorzystanej również w takich pojazdach jak: Opel Corsa-e, Mokka-e, DS3 Crossback E-Tense czy Citroen e-C4. Elektryki są dostępne również w sektorze aut użytkowych, wliczając w to Peugeot e-Partner (oraz pasażerską wersję e-Rifter), e-Expert czy vany e-Boxer.

Decyzja Peugeot sprawia, że niebawem z rynku znikną niezelektryfikowane modele jak miejskie 108, 301 czy 7-miejscowy 5008.

Archiwum: lipiec 2021