1 lipca po godzinie 16.00 w miejscowości Magnice nieopodal Wrocławia doszło do tragicznego wypadku samochodowego. Na drodze krajowej nr 8 w zdarzeniu wzięło udział aż osiem pojazdów: pięć aut osobowych, dwa busy i ciężarówka. Nie żyją dwie osoby.

Do fatalnego incydentu doszło w ostatni czwartek po godz. 16.00 na 108 kilometrze drogi krajowej nr 8 pomiędzy Wrocławiem a Łagiewnikami na wysokości miejscowości Magnice (dolnośląskie). Dyżurny dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że w wypadku brało udział aż osiem pojazdów. Mowa tu o pięciu samochodach osobowych, dwóch busach i ciężarówce.

Wypadek w Magnicach – dwie osoby nie żyją, cztery zostały ranne

Niestety są ofiary śmiertelne. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zakomunikował, że w wyniku obrażeń śmierć poniosło dwóch mężczyzn w średnim wieku, którzy podróżowali busem. Cztery inne osoby zostały ranne. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nie potwierdzono jeszcze co było przyczyną wypadku. Okoliczności zdarzenia obecnie ustala policja wraz z prokuratorem.

Trasa w okolicach miejsca wypadku została zablokowana. Wyznaczono objazdy, o których informował Zespół Komunikacji Społecznej:

„Jadąc drogą nr 8 od strony Kudowy-Zdrój w stronę Wrocławia należy przejechać przez miejscowości Wierzbice i Gniechowice w kierunku drogi krajowej nr 35. Również osoby jadące w kierunku Kudowy proszone są o kierowanie się na drogę nr 35 również przez miejscowość Gniechowice i Wierzbice. Osoby jadące od strony miejscowości Domasław kierowane są przez miejscowość Żurawina”.

Na miejscu pojawiły się dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze, trzy zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej, pogotowie ratunkowe, policja, helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz „Liczne Siły i Środki z miasta Wrocław”.

Archiwum: lipiec 2021