Na ulice może powrócić nowa wersja starego, poczciwego „malucha”. Fiat 126 przyszłości zaprojektowany został jako niewielki samochód elektryczny. Mógłby być idealnym rozwiązaniem dla jednej czy dwóch osób do poruszania się po dużym mieście.

Auto, które zna każdy Polak

Fiata 126p nie trzeba przedstawiać w Polsce nikomu. Choć z pewnością nie kojarzy się z wysoką jakością ani wygodą, bardzo wiele osób ma do niego ogromny sentyment. Tymczasem firma Vecchii zaprojektowała jego nową wersję. To Fiat 126 Vision. Każdy, kto kocha „maluchy”, będzie zachwycony.

Projektanci zachowali w dużej mierze wygląd oryginału. Nadano mu jednak nowoczesną, bardziej opływową formę. Samochód miałby posiadać kwadratowe reflektory LED do jazdy w ciągu dnia.

Silnik elektryczny, ale nie z tyłu!

Zarówno przód, jak i tył samochodu zaprojektowano tak, że nie sposób nie zauważyć od razu, z jakim autem mamy do czynienia. Dokonano jednak pewnej ogromnej zmiany, która może się fanom Fiata 126p wydawać co najmniej zaskakująca.

Fiat 126 Vision ma silnik… z przodu! Zupełnie inaczej niż w pierwotnej wersji. Bagażnik znajduje się w tym samym miejscu, co w większości samochodów dostępnych na rynku. Co ciekawe, tylna klapa otwiera się wc całości, razem z szybą.

Autko napędzane jest silnikiem elektrycznym i co tu dużo mówić, nie sposób się nim nie zachwycić. Przynajmniej jeśli i wy macie pewien sentyment do tego samochodu.

Czy rzeczywiście samochód ten pojawi się kiedyś także na polskich drogach? Czas pokaże. Jedno jest pewne – pokochałyby go wszystkie osoby, które po mieście poruszają się głównie do sklepu czy pracy i żyją w pojedynkę lub z partnerem. „Maluch” w końcu zmieści się na każdym miejscu parkingowym.

Oto zdjęcia nowego „malucha”:

za: zakopane.naszemiasto.pl

Archiwum: kwiecień 2021