Mistrz Polski i Europy w klasach m.in.: Superbike i Supersport, a także trener dzieci i młodzieży – Marek Szkopek otwiera szkołę własnego imienia dla motocyklowych adeptów. Zajęcia będą przeprowadzane na podwarszawskim Torze Modlin. Inaugurację zaplanowano na 30 maja.

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich motocyklistów 30 maja o godzinie 8.00 otworzy swoją działalność pod szyldem „Micro Szkopek School”. Debiut będzie dniem pokazowym więc przyjść może każdy, kto będzie chciał rozpocząć swoją przygodę z motocyklem. Zajęcia będą odbywać się cyklicznie, a cała działalność jest możliwa dzięki współpracy z zespołem Olsztyn Racing, nad którym pieczę sprawuje Szkopek.

Szkopek: „Kariera trenerska daje mi mnóstwo satysfakcji”

Szkopek, który motocyklowe szlify zbierał m.in. w prestiżowej szkole KSB Centro de Pilotage podkreśla, że kariera szkoleniowa sprawa mu wiele frajdy:

„Dziś możliwości są znacznie większe, nie to co za moich czasów (śmiech). Od kilku lat jestem zaangażowany w szkolenie dzieci i młodzieży na mini motocyklach pit bike. Kariera trenerska daje mi mnóstwo satysfakcji, a sukcesy moich uczniów dodają jeszcze większej motywacji. Jeżeli mam zdradzić przepis na sukces w motorsporcie, mogę zrobić to już teraz. Ciężka i systematyczna praca. Droga do mistrzostwa nie jest prosta. Zawodnik musi wkładać w to 100% zaangażowania, pracować wielotorowo – od treningu ogólnorozwojowego, sportowego, po zajęcia na placu i torze. Plus jest taki, że system treningowy, który opracowuję od kilku lat, znacznie może tę drogę skrócić”.

Dla najlepszych absolwentów przewidziana jest nagroda w postaci miejsca w zespole startującym w ogólnopolskich zawodach w serii Pit Bike. Co najważniejsze oferta jest skierowana nie tylko dla osób, które mają własną maszynę. Sprzęt, podobnie jak strój można wypożyczyć na miejscu.

Archiwum: maj 2021