W środę 14 lipca Sauber poinformował o przedłużeniu współpracy z Alfą Romeo. Szwajcarski zespół będzie ścigał się w Formule 1 pod szyldem włoskiego producenta co najmniej do końca sezonu 2024.

Włoska marka została sponsorem tytularnym Saubera w sezonie 2018, natomiast rok później stajnia z Hinwil startowała w Formule 1 pod nową nazwą – Alfa Romeo. Umowa ma obowiązywać przez trzy następne sezony. Na temat dalszej współpracy wypowiedział się szef zespołu – Frederic Vasseur:

„Cieszymy się, że możemy ogłosić przedłużenie naszej współpracy. Alfa Romeo była znakomitym towarzyszem w ostatnich latach i jesteśmy podekscytowani tym, co jeszcze przed nami. Nowe przepisy dają nam szansę wykonać kolejny krok naprzód i wierzę, że jesteśmy w dobrej pozycji, aby to wykorzystać. Nie możemy doczekać się kontynuacji naszej wspólnej przygody i dalszego pięcia się w górę stawki”.

Z kolei dyrektor generalny Alfy Romeo – Jean-Philippe Imparato podkreśla wyścigowe dziedzictwo marki:

„Jako historyczna włoska marka samochodowa, Alfa Romeo zrodziła się na torze wyścigowym. Dzisiaj jesteśmy dumni z tego, iż nadal honorujemy nasze wyścigowe DNA, umieszczając je w samym sercu przyszłości firmy. Kieruje nami pasja i doskonałość”.

Alfa Romeo nie potwierdziła składu kierowców na sezon 2022

Nie jest jeszcze znany skład kierowców, który będzie reprezentował team w przyszłym sezonie. Podstawowy skład kierowców już trzeci sezon stanowi duet: Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi. O ile pozostanie 27-latka wydaje się realne, o tyle coraz więcej pogłosek dotyczy mistrza świata z sezonu 2007. Fiński kierowca w tym roku skończy 42 lata i niewykluczone, że zakończy karierę w F1. Kierowcą rezerwowym teamu jest Robert Kubica.

Archiwum: lipiec 2021