Nie wiadomo jeszcze z jakim zespołem producent z Modeny nawiąże współpracę. Maserati zależy na układzie podobnym, jak ma to miejsce w przypadku DS i ich umowy z Techeetah.

Maserati wystartuje w Formule E. Szef marki: „Napędza nas pasja i zacięcie do innowacji

Maserati chce wykorzystać fakt, że w swej ofercie modelowej, wszystkie nowe pojazdy włoskiej marki będą mieć wariant w pełni elektryczny, nazywany Folgore o czym wspomina szef firmy Davide Grasso:

Jesteśmy dumni, że wracamy tam, gdzie należymy – jako uczestnicy wyścigowego świata. Napędza nas pasja i zacięcie do innowacji. Mamy długą historię w światowej klasy rywalizacji i jesteśmy gotowi, aby rozwijać nasze osiągi w przyszłości. W wyścigu o lepsze osiągi, większy luksus oraz innowacje, Folgore jest niepowstrzymane – to Maserati w najczystszej formie. Dlatego zdecydowaliśmy się powrócić do wyścigów w Mistrzostwach Świata Formuły E, wychodząc do naszych klientów w centrach światowych miast i zaczynając nowy rozdział w historii trójzęba

– powiedział Grasso.

Maserati: od Formuły 1 do Formuły E, czyli powrót po długoletniej przerwie

Ostatni samochód wyścigowy Maserati do model MC12, który wygrał 22 wyścigi – w tym cztery 24h Spa-Francorchamps. Start w Formule E oznacza dla Maserati z kolei powrót do wyścigów Single Seater (jednomiejscowych bolidów) po ponad 60-letniej przerwie. W 1957 r. za kierownicą modelu 250F, po swój piąty i ostatni tytuł mistrzowski w Formule 1 sięgnął legendarny Juan Manuel Fangio.

Źródło: pl.motorsport.com/swiatwyscigow.pl

Archiwum: styczeń 2022