Spotkanie zostanie rozegrane w ramach eliminacji mistrzostw świata 2022, które będą miały miejsce w Katarze. Pierwszy gwizdek arbitra o godzinie 20.45.

Mecz Polska – Albania. Utrudnienia w ruchu na alejach Poniatowskiego i Waszyngtona

Dzisiejszy mecz przyczyni się do sporych zmian i utrudnień drogowych na terenie Warszawy. W godzinach 18.30 – 20.45 wyłączony z ruchu indywidualnego będzie obszar ograniczony ulicami: aleja Poniatowskiego, aleja Waszyngtona, Międzynarodowa, aleja Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz aleja Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i Bora-Komorowskiego. Mimo wstrzymania ruchu, przejezdność zostanie utrzymana w alei Stanów Zjednoczonych, na Afrykańskiej i T. Bora-Komorowskiego.

Mecz Polska – Albania. Utrudnienia w ruchu w przypadku pojawienia się pieszych

Ograniczenia nie będą obejmować mieszkańców posiadających identyfikatory SK, pojazdów komunikacji miejskiej, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Ponadto ratusz przewiduje utrudnienia także po zakończeniu widowiska. Niewykluczone, że około godziny 22.30 nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich na odcinku pomiędzy rondem de Gaulle’a a rondem Waszyngtona. Takie rozwiązanie zostanie zastosowane w sytuacji pojawienia się dużej grupy kibiców decydujących się wracać do centrum pieszo.

Mecz Polska – Albania. Utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej

Dzisiejsze wydarzenie przyczyni się także do sporych zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej. Autobusy linii 102, 125 oraz 202 zostaną skierowane na objazd jeśli od godziny 18.30 nie będzie możliwy przejazd ulicami Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą. Objazd będzie prowadził przez Targową i Kijowską do przystanku Dw. Wschodni. Ratusz z kolei zapowiada, że Ulicą Targową będzie kursowała także linii 135, a autobusy linii 146 i 147 pojadą aleją Zieleniecką, natomiast linii E-1 trasą: most Świętokrzyski – Zajęcza – Topiel – Tamka – most Świętokrzyski.

W przypadku zamknięcia po meczu mostu Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy. W komunikacie czytamy:

„Składy linii: 7, 22 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski, a linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli Pl. Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo. Autobusy linii 102, 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim, natomiast linii 146 i 147 będą kursowały al. Zeleniecką”.

Dodatkowo zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza w postaci linii autobusowej Z na trasie: PL. ZAWISZY – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – WIATRACZNA.

Warto podkreślić, że po zakończeniu spotkania wybrane linie autobusowe i tramwajowe zostaną wzmocnione dodatkowymi kursami. Chodzi między innymi o autobusy linii 509, jadące z ronda Waszyngtona w kierunku Nowodworów i Gocławia. Z pętli przy alei Zielenieckiej odjadą dodatkowe składy linii 3 w stronę Annopola oraz linii 26 w kierunku Koła, a składy linii 9 będą kursowały na trasie zmienionej: Gocławek – Ratuszowa-Zoo. Częściej też będzie kursować metro.

Mecz Polska – Albania. Utrudnienia w ruchu i bezpłatne przejazdy dla kibiców

Rozegrany dzisiaj mecz da właścicielom biletów szereg przywilejów odnośnie bezpłatnego korzystania z usług komunikacji miejskiej. Jak podaje ratusz:

„Posiadacze biletów na mecz, zaproszeń oraz akredytacji wydanych przez UEFA są uprawnieni do nieodpłatnego przejazdu pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego oraz pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w granicach 1 strefy biletowej ZTM oraz do bezpłatnego korzystania z parkingów Parkuj i Jedź, od 2 września od godziny 6.00, do 3 września do godziny 1.00”. Należy pamiętać, że dzisiaj nie będzie funkcjonował parking P+R Warszawa Stadion.

Co więcej po ostatnim gwizdku arbitra przez dwie godziny (od 22.30 do 00.30) będzie obowiązywało wzajemne honorowanie biletów ZTM i Kolei Mazowieckich.

„Pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 02.09. godz. 23.25, a posiadacze biletów zakodowanych na Warszawskiej Karcie Miejskiej muszą je uprzednio aktywować” – napisał ratusz.

Archiwum: wrzesień 2021