Pojedynek zostanie rozegrany w ramach eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata, które za rok odbędą się w Katarze. Pierwszy gwizdek arbitra rozlegnie się o godzinie 20.45.

Mecz Polska-Anglia: Utrudnienia rozpoczną się o 18.30

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie Stadionu Narodowego rozpoczną się o 18.30. Wówczas z ruchu zostanie wyłączony obszar ograniczony ulicami: aleja Poniatowskiego, aleja Waszyngtona, Międzynarodowa, aleja Stanów Zjednoczonych i Wał Miedzeszyński oraz aleja Stanów Zjednoczonych, Wał Miedzeszyński, Afrykańska i gen. Bora-Komorowskiego.

Ograniczeniami nie zostaną objęte osoby posiadające identyfikatory SK (wydawane przez urząd dzielnicy), pojazdów Zarządu Transportu Miejskiego, taksówek oraz jednośladów. Dopuszczony będzie także przejazd aleją Stanów Zjednoczonych oraz ulicami Afrykańską i gen. Bora-Komorowskiego. W przypadku jeśli duża grupa kibiców zdecyduje się na pieszy powrót do centrum, policja może zdecydować o zamknięciu dla ruchu kołowego mostu Poniatowskiego oraz część Alej Jerozolimskich pomiędzy rondem de Gaulle’a oraz rondem Waszyngtona.

Mecz Polska-Anglia: Utrudnienia w ruchu. Wyznaczono objazdy dla autobusów i tramwajów

Zmiany dotyczą także komunikacji miejskiej. Autobusy linii 102, 125 i 202 mogą zostać skierowane na objazdy, jeśli od 18.30 nie będzie możliwy przejazd ulicami Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą. Zastępcza trasa będzie przebiegała przez Targową i Kijowską do przystanku Dw. Wschodni. Przez Targową będzie kursowała także linia 135, a autobusy linii 146 i 147 zostaną skierowane w aleję Zieleniecką. Inaczej pojedzie też linia E-1: most Świętokrzyski – Zajęcza – Topiel – Tamka – most Świętokrzyski.

Większych komplikacji należy się spodziewać po zakończeniu meczu. Jeżeli most Poniatowskiego zostanie wyłączony z ruchu, wtedy tramwaje linii 7, 22 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski, natomiast składy linii 9 i 24 po stronie śródmiejskiej skończą trasy na pętli pl. Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej na Ratuszowa-Zoo. Inaczej będą też kursowały autobusy linii 111, 117, 158, 166, 302, 507, 521, N22, N24 i N72 – ominą zamknięty fragment jezdni mostem Łazienkowskim, natomiast linie 146 i 147 będą kursowały al. Zieleniecką.

ZTM rozważa również uruchomienie zastępczej linii autobusowej Z, która będzie jechała przez: : pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasę Łazienkowską – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – Wiatraczną. Dodatkowo na warszawskich ulicach przybędzie więcej autobusów linii 509, którym kibice pojadą z ronda Waszyngtona w kierunku Nowodworów i Gocławia. Z większą częstotliwością będą kursowały tramwaje. Linia 3 będzie kursowała ze zwiększoną częstotliwością z pętli al. Zieleniecka do Annopola, a linia 26 w kierunku Koła. Tramwaje linii 9 będą kursowały na zmienionej trasie Gocławek – Ratuszowa-Zoo. Częściej będą także jeździły pociągi metra – na linii M1 co pięć minut, a na linii M2 co trzy minuty.

Mecz Polska-Anglia. Kibice mogą skorzystać z darmowych przejazdów

Osoby mające bilety na mecz, zaproszenia bądź akredytację wydaną przez UEFA są uprawnieni do bezpłatnych przejazdów. Taki przywilej dotyczy Warszawskiego Transportu Publicznego, pociągów Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w granicach 1 strefy biletowej. Darmowe są też parkingi P+R, ale w dniu meczu nieczynny jest parking P+R Warszawa Stadion. Ponadto pomiędzy 22.30 a 00.30 obowiązuje wzajemne honorowanie biletów ZTM i Kolei Mazowieckich.

Bezpłatne przejazdy zaczęły obowiązywać dzisiaj od godz. 6.00 i będą możliwe do 9 września do godz. 1.00.

Archiwum: wrzesień 2021