W uroczystości pojawiło się ponad 100 zaproszonych gości. Była to pierwsza tak hucznie zorganizowana impreza w salonie zlokalizowanym przy ul. Łużyckiej.

Mercedes EQS, czyli klasa S wśród elektryków

Wydarzenie zainaugurowało przemówienie właściciel firmy – Bogdana Goworowskiego, który opowiedział o nowym salonie oraz przybliżył trudną sytuację jaka panuje na rynku motoryzacyjnym. Następnie przyszedł czas na prezentację elektrycznego Mercedesa EQS:

Niezmiernie nam miło, że w końcu możemy spotkać się z naszymi klientami podczas uroczystego wydarzenia w naszym imponującym salonie. A przecież okazja jest wyjątkowa, bo głównym bohaterem wieczoru jest elektryczny Mercedes EQS. To Klasa S wśród elektryków

– powiedział Marek Szybilski z firmy BMG Goworowski.

Mercedes EQS 450+ – dane techniczne, cena

Samochód powstał na nowej platformie MEA, która jest przeznaczona dla dużych elektryków. Mercedes EQS mierzy 5216 mm długości, 1926 mm szerokości i 1512 mm szerokości. Rozstaw osi wynosi 3120 mm z kolei bagażnik oferuje 610 l pojemności, którą można zwiększyć nawet do 1770 l. Pod maską umieszczona jest elektryczna jednostka napędowa o mocy 333 KM i 568 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Wariant 450+ dysponuje napędem na tylną oś, a pierwszą „setkę” osiąga w 6,2 sek. Z danych producenta wynika, że pełna bateria pozwala przejechać do 732 km. Ceny rozpoczynają się od 495 400 zł.

Mercedes EQS 580 4MATIC – dane techniczne, cena

Wariant EQS 580 to mocniejsza wersja, za którą trzeba zapłacić co najmniej 607 300 zł. Cena przekłada się na większą moc, ponieważ auto oferuje 523 KM i 855 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Czas do osiągnięcia 100 km/h wynosi 4,3 sek., aczkolwiek na jednym ładowaniu pokonamy mniejszy dystans niż w przypadku 450+, gdyż 663 km.

Wnętrze robi duże wrażenie. Ekran MBUX Hyperscreen rozciąga się praktycznie na całą szerokość deski rozdzielczej. Nie można pominąć wyświetlacza OLED znajdującego się przed pasażerem o przekątnej 12,3 cali.

Fot. media.daimler.com
Fot. media.daimler.com
Fot. media.daimler.com
Fot. media.daimler.com
Fot. media.daimler.com
Fot. media.daimler.com
Fot. media.daimler.com

Źródło: Trojmiasto.pl

Archiwum: październik 2021