W lesie w gminie Chęciny (świętokrzyskie), służby leśne znalazły sieć metalowych drutów, które miały najprawdopodobniej być pułapką na przejeżdżających tam motocyklistów. Sposób zamontowania linek mógł spowodować poważne obrażenia osób, które najechałyby na przeszkodę. Policja prosi o pomoc w namierzeniu sprawców.

Znalezione w tamtejszym lesie druty były przywiązanie do drzew. Pułapki znajdowały się na różnych wysokościach, aczkolwiek w każdym przypadku stwarzały realne zagrożenie dla zdrowia i życia osób. O wszczęciu postępowania poinformował mł.asp. Karol Macek z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach:

„Przeszkoda była rozciągnięta w sposób mający najprawdopodobniej utrudnić przejazd, lub wręcz wyrządzić krzywdę motocyklistom. Dlatego policjanci z Komisariatu Policji w Chęcinach prowadzą w tej sprawie czynności, w kierunku bezpośredniego narażenia na utratę życia lub zdrowia”.

Ucierpieć mogli nie tylko motocykliści

Co prawda niszczenie upraw leśnych przez motocyklistów jest godny potępienia, jednak jak wskazuje policja niebezpieczeństwo czyhało nie tylko na wielbicieli jednośladów, ale również na pieszych i rowerzystów. Nie można zapomnieć też o zwierzętach, które także mogły poważnie ucierpieć.

Policja apeluje o pomoc w schwytaniu sprawców odpowiedzialnych za przywiązywanie drucianych linek. Osoby, które wiedzą coś w tej sprawie proszone są kontakt z Komisariatem Policji w Chęcinach na Osiedlu Północ 9, telefonicznie pod numerami 47 801 1340 lub numerem alarmowym 112. Informacji można udzielić w sposób anonimowy.

Archiwum: maj 2021