Todt wyraził nadzieję, że forma jego przyjaciela będzie regularnie się poprawiać. Francuz podkreślił także jak wielką rolę w leczeniu Schumachera odgrywa jego żona, Corinna.

Michael Schumacher zmaga się ze skutkami wypadku

Od momentu wypadku w Alpach dostęp do dawnego mistrza świata Formuły 1 ma niewiele osób. Wśród nich znajduje się prezes Międzynarodowej Federacji Samochodowej Jean Todt, który w magazynie „Bild” wyraził nadzieję, że małymi krokami Schumacher będzie powracał do zdrowia, choć jak mówi zdaje sobie sprawę, że ten proces będzie długotrwały. Były pilot rajdowy podkreślił także wielkie znaczenie postawy Corinny Scumacher:

„Corinna jest wspaniałą kobietą i przewodzi rodzinie. Nie spodziewała się tego, ale nie miała wyboru. Dzięki lekarzom i jej wsparciu, która chciała, aby Michael przeżył i tak się stało. On żyje, ale z konsekwencjami tego wypadku”.

Michael Schumacher: 15 września premiera filmu o życiu mistrza świata

15 września odbędzie się premiera filmu wyprodukowanego przez Netfilx pt. „Schumacher”, który będzie biografią byłego mistrza świata F1 z Ferrari i Benettonem. W związku z tym wydarzeniem fani niemieckiego kierowcy mają nadzieję, że dzieło zdradzi jakiekolwiek szczegóły związane z tragicznym wypadkiem.

Michael Schumacher jest 91-krotnym zwycięzcą wyścigów w Formule 1 oraz 7-krotnym mistrzem świata królewskiej kategorii wyścigowej. 29 grudnia 2013 r. Niemiec uległ wypadkowi na nartach, w wyniku którego doszło do rozległych uszkodzeń mózgu kierowcy.

Archiwum: sierpień 2021