Do sprzedaży trafiło już długo wyczekiwane auto elektryczne z technologią Huawei. Model SF5 na razie będzie można kupić jedynie w Chinach, na dodatek tylko w sklepach marki Huawei.

Wprowadzenie modelu do sprzedaży zostało zapowiedziane w trakcie International Automobile Industry Exhibition, która miała miejsce w Szanghaju. To pierwsze auto z napędem elektrycznym, w którym wykorzystane zostały rozwiązania chińskiego technologicznego giganta.

Nawet 1000 km zasięgu. Jak to możliwe?

Dzięki technologii DriveOne Three-in-One Electric Drive będzie możliwe przejechanie 180 km w trybie całkowicie elektrycznym. Tryb rozszerzonego zasięgu pozwoli z kolei na zasięg ponad 1000 km. Technologia Seres sprawia, że w razie spadku naładowania baterii do pewnego poziomu, uruchamiany jest niewielki silnik spalinowy, który z kolei zasila główny silnik elektryczny napędzający pojazd.

SF5 jest także samochodem o dość imponujących możliwościach. Rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 4,68 sekundy. Samochód ma też obsługiwać sterowanie głosowe i łączyć auto z innymi inteligentnymi urządzeniami. Dzięki temu mamy mieć możliwość chociażby włączenia klimatyzacji w domu poprzez system głosowy.

Ile trzeba zapłacić za to cudo?

Do sklepów w Chinach samochód od Huawei i Seres miał trafić dokładnie przed tygodniem. Jego koszt w przeliczeniu na złotówki, to co najmniej 143 tysiące zł przy wersji 4WD. 2WD z kolei ma kosztować 126 tysięcy.

Jaki los czeka samochody od Huawei? Dowiemy się w najbliższym czasie. Trzeba jednak przyznać, że zapowiada się on bardzo interesująco i jeśli trafi do sprzedaży w Polsce, z pewnością znajdzie swoich zwolenników. W końcu sama marka w naszym kraju jest od dość dawna niezwykle popularna.

za: wirtualnemedia.pl

źródło zdjęcia: Jengtingchen via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Archiwum: kwiecień 2021