Zawodnik Hondy od dłuższego czasu ma kłopoty ze zdrowiem. Z tego powodu hiszpański motocyklista opuścił większość rund w sezonie 2020. Zabrakło go również w kilku wyścigach podczas zeszłorocznych mistrzostw.

MotoGP: Marc Marquez wykluczony z walki o mistrzostwo w sezonie 2022?

Jak informuje Motorcycle Sports, 28 latek nadal nie ma w pełni wyleczonego ramienia. Kość jeszcze nie zrosła się, co skutkuje olbrzymim bólem podczas intensywnego wysiłku. Jeśli sytuacja nie ulegnie drastycznej zmianie, Marqueza zabraknie podczas lutowych testów. To z kolei oznacza, że sześciokrotny mistrz świata w klasie MotoGP może raczej pożegnać się z marzeniami o siódmym tytule w zbliżającej się kampanii. Problemy potęgują także kłopoty ze wzrokiem, przez które kierowca teamu Repsol Honda nie uczestniczył w dwóch ostatnich wyścigach sezonu 2021 oraz testach w Jerez.

MotoGP: Marc Marquez zostanie zastąpiony przez Joana Mira?

Carlo Pernat, menager i dobrze poinformowana osoba w branży przyznał w GP One, że Marquez prawie na pewno nie weźmie udziału w testach w Sepang. Przedłużająca się absencja Hiszpana sprawia, że Honda jest zmuszona poszukać zastępstwa. W grę wchodzą dwa nazwiska: Fabio Quartararo oraz Joan Mir. Pernat wskazuje na kandydaturę mistrza świata w klasie MotoGP z sezonu 2020 z przyczyn ekonomicznych.

Marquez ma podpisany kontrakt do 2024 roku, a łączna suma opiewa na 45 mln euro. Słynny manager dodał, że jeśli jest zbyt wiele niewiadomych w przypadku Marqueza, to znaczy, że nie ma żadnych pozytywnych informacji.

Źródło: Motogen.pl

Archiwum: styczeń 2022