Siedmiokrotny mistrz świata w królewskiej kategorii motocyklowej od przyszłego roku będzie zarządzać swoim zespołem VR46, który rywalizuje w MotoGP oraz Moto 2. Włoch prawdopodobnie będzie uczestniczyć również w wyścigach długodystansowych.

Rossi: „przede mną ostatnie pół sezonu w roli zawodnika MotoGP”

Rossi w ubiegłym roku stracił miejsce w fabrycznej ekipie Yamahy na rzecz Fabio Quartararo. Obaj kierowcy zamienili się miejscami, gdyż mistrz świata przeszedł do satelickiego zespołu Petronas SRT. Słaba konkurencyjność przyczyniły się do rezygnacji Włocha ze startów w wyścigach motocyklowych wraz z końcem tegorocznego sezonu MotoGP, gdzie zadebiutował w 2000 r.

„Powiedziałem, że po wakacyjnej przerwie ogłoszę swoją decyzję i postanowiłem przestać [jeździć] wraz z końcem sezonu. Niestety, przede mną ostatnie pół sezonu w roli zawodnika MotoGP. To trudne” – powiedział 42-latek, który dodał:

„Moje życie zmieni się w przyszłym roku. Jednak było świetnie i czerpałem wielką radość. To była długa, długa podróż, ale naprawdę fajna. To 25, 26 lat w mistrzostwach świata. Było wspaniale. Przeżyłem wiele niezapomnianych chwil ze wszystkimi, którzy ze mną pracowali” – skończył Rossi.

MotoGP: Kariera Valentino Rossiego w liczbach

Valentino Rossi to jeden z najbardziej utytułowanych motocyklistów w historii oraz niekwestionowana gwiazda MotoGP ostatnich 20 lat. „The Doctor” w sumie zdobył dziewięć tytułów mistrz świata. Siedem z nich zostało zdobytych w klasie MotoGP (wcześniej 500 cm³). Działo się w to w latach 2001-2005 oraz 2008-2009 w barwach Hondy i Yamahy. W sumie we wszystkich klasach Włoch stanął na starcie 414 razy. 115 Grand Prix padło jego łupem, w tym 89 w najlepszej motocyklowej serii.

Archiwum: sierpień 2021