Od 1 sierpnia na granicy Niemiec dojdzie do poważnych zmian odnośnie wjazdu się do naszych zachodnich sąsiadów. Niezależnie czy podróżujemy autem, samolotem czy pociągiem będziemy zobowiązani do okazania negatywnego testu na COVID-19. W niektórych przypadkach dotyczy to również ozdrowieńców oraz osób zaszczepionych.

Bild informuje, że w miniony czwartek niemiecki rząd opracował nowe przepisy w kwestii osób, które przyjadą do Niemiec. Pierwotnie regulacje miały zacząć obowiązywać 11 września, jednak z racji tego, że do tego czasu sezon wakacyjny się zakończy, postanowiono wprowadzić nowe dyrektywy już 1 sierpnia. Warto podkreślić, że negatywny test na koronawirusa musi przedstawić każdy, bez znaczenia od środku transportu. Do tej pory takie restrykcje dotyczyły jedynie dróg lotniczych. Od najbliższej niedzieli zapis zacznie obejmować również osoby podróżujące autem czy pociągiem.

Jesteś zaszczepiony. I tak musisz wykonać test

To jednak nie koniec zmian. Co ciekawe test na koronwariusa przed przekroczeniem niemieckiej granicy będą musieli wykonać także ozdrowieńcy i/lub osoby zaszczepione przeciw COVID-19. Dotyczy to podróżnych, którzy przyjeżdżają z kraju zagrożonego wariantem wirusa. Ponadto obywatele państw gdzie panuje podwyższone ryzyko zakażenia (współczynnik zachorowalności powyżej 100) muszą poddać się 10-dniowej kwarantannie. Izolacja może zostać skrócona do pięciu dni jeśli uzyskamy negatywny wynik testu.

W przypadku osób podróżujących z krajów zagrożonych wariantem wirusa kwarantanna będzie trwała już 14 dni. Obowiązek izolacji nie dotyczy ozdrowieńców i zaszczepionych – tu wystarczy jedynie negatywny wynik testu.

Archiwum: lipiec 2021