Na terenie Ozimska-Kościuszki powstanie także nowa nawierzchnia jezdni. Prace modernizacyjne będą kosztować blisko 2,5 mln zł.

Opole: Utrudnienia na ulicy Katowickiej. Odcinek Ozimska–Kościuszki będzie remontowany

Prace na odcinku Katowickiej od skrzyżowania z Orląt Lwowskich do Ozimskiej trwają od początku wakacji. Jutro, po kilku tygodniach utrudnień ruch w obu kierunkach w tym miejscu ma powrócić do normy. To jednak nie oznacza, że drogowcy zakończyli swoje działania. Tym razem komplikacje będą obowiązywać na dalszym odcinku ulicy Katowickiej, od ul. Ozimskiej w stronę ulicy Kościuszki. Utrudnienia mają potrwać dwa miesiące. Zmiany wyjaśnia Adam Leszczyński z Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu:

„Tego samego dnia wykonawca przenosi się na ten drugi odcinek, czyli między Ozimską a ulicą Kościuszki. Tam będzie pracował według tych samych zasad co na tym obecnym odcinku. Znowu nie będzie możliwości wjazdu z ulicy Ozimskiej w ulicę Katowicką, możliwy będzie tylko wyjazd we wszystkich kierunkach z Katowickiej: na wprost, w stronę szpitala, w lewo lub w prawo w Ozimską”.

Opole: Utrudnienia na ulicy Katowickiej obejmą również pieszych

Łatwo nie będą mieli także piesi. Przyczyną jest budowa nowych chodników oraz instalacja oświetlenia. W tym rejonie ma powstać także ścieżka rowerowa, która połączy odcinek powstały od ul. Orląt Lwowskich do ul. Kościuszki.

Wartość całego przedsięwzięcia wyceniania jest na 2,4 mln zł.

Archiwum: wrzesień 2021