Zmarł policjant, który dzisiejszego poranka został postrzelony na ul. Chełmońskiego w Raciborzu (śląskie) przez kierowcę Renault Scenic w trakcie wykonywania obowiązków służbowych – poinformowała rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara. Sprawca został już zatrzymany.

Okoliczności zdarzenia

Tragiczne zajście rozpoczęło się o godzinie 8.00. Wówczas policja otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie, który prawdopodobnie pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających, wsiadł za kierownicę i wyruszył w drogę. Zatrzymany miał na sobie odzież łudząco podobną do policyjnego munduru. Oznakowany patrol wyruszył za podejrzanym i zatrzymał go w celu podjęcia dalszych czynności. Wtedy to sprawca pod pretekstem poszukiwania dokumentów wyjął broń i wystrzelił w kierunku funkcjonariusza. Niestety, mimo przeprowadzonej reanimacji, policjant zmarł. Personaliów zmarłego nie ujawniono. Wiadomo, że był doświadczonym pracownikiem. Na miejscu przebywał również drugi policjant, który wyszedł ze zdarzenia bez szwanku.

Sam 40-latek został ranny, aczkolwiek jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Obecnie znajduje się w szpitalu w Rybniku. Nie podjęto jeszcze decyzji czy morderca może zostać już zatrzymany. Oprawca jest dobrze znany policji, gdyż w przeszłości był notowany za przestępstwa narkotykowe i pochodzi z okolic Raciborza. Aktualnie nie ma stałego miejsca zameldowania.

Rodzina wraz z kolegą objęci wsparciem

Na miejscu feralnego wydarzenia jest prokuratura, lecz na razie nie przedstawiono więcej informacji. Rodzina i kolega, który interweniował wraz ze zmarłym, zostaną objęci pomocą psychologiczną.

Do przykrej sytuacji odniósł się już szef Komendy Głównej Policji generał insp. Jarosław Szymczyk, publikując na Twitterze następujący komunikat:

„Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi, który wypełniając słowa roty ślubowania, zginął zastrzelony przez bandytę. Środowisko policyjne pozostaje w głębokim żalu i smutku, a sercem z rodziną i najbliższymi. Cześć Jego Pamięci”

Nie wiadomo jeszcze, ile grozi 40-letniemu sprawcy. Zatrzymano natomiast jego broń, odzież oraz samochód – Renault Scenic.

Archiwum: maj 2021