Wygląda na to, że złodzieje opracowali nową metodę, która ma im pozwolić na łatwy zarobek. Po raz kolejny doszło do próby kradzieży auta z myjni. Jego właścicielka nie miała jednak zamiaru rozstawać się ze swoim pojazdem.

Sytuacja miała miejsce w ubiegłą niedzielę, około godziny 21:10 na stacji paliw w Bolkowie. O sprawie informują dolnośląscy policjanci na swojej stronie internetowej.

To co zaskakuje, to bezczelność złodzieja. W koszulce z napisem POLICJA podszedł jak gdyby nigdy nic do samochodu od strony kierowcy w momencie, gdy jego właścicielka zajęta była myciem auta. Otworzył drzwi i próbował wejść do środka, po czym zapewne odjechać. To mu się jednak nie udało.

Właścicielka auta nie miała zamiaru dać się okraść

Właścicielki samochodu nie sparaliżował strach. Gdy tylko zorientowała się, że ktoś próbuje ukraść jej pojazd, podbiegła do mężczyzny i wykorzystała myjkę ciśnieniową jak broń. Złodziej został wystraszony i uciekł. Gdy kobieta wsiadła do samochodu, zobaczyła jeszcze tylko jak ten przechodzi obok niej i oddala się. Zrezygnował z planu, wsiadł do stojącego nieopodal volkswagena, w którym czekał jego wspólnik i odjechał.

Sprawcy złapani. Jeden z nich usłyszał aż trzy zarzuty

Sprawa ta nie okazała się trudna do wyjaśnienia dla policjantów. Kobieta szybko poinformowała dyżurnego jaworskiej jednostki o zdarzeniu, a patrol już niedługo napotkał pojazd, którym jechali sprawcy. W środku auta znajdowała się mokra koszulka z napisem POLICJA. U właściciela ubrania znaleziono też narkotyki. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i noc spędzili w areszcie.

Obaj usłyszeli już zarzuty, wobec obu Prokurator Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. „Zmyty” przez kobietę mężczyzna odpowie zarówno za usiłowanie kradzieży, jak i posiadanie narkotyków oraz noszenie koszulki z napisem POLICJA, co jest nielegalne.

za: dolnoslaska.policja.gov.pl

Archiwum: kwiecień 2021