W sobotni wieczór policjanci zatrzymali kobietę, która pod znacznym wpływem alkoholu prowadziła samochód. Do zdarzenia doszło w Kostrzynie nad Odrą. Zatrzymana w wydychanym powietrzu miała ponad 4 prom. Jak się później okazało 38-latka w przeszłości dopuściła się podobnego przestępstwa.

W sobotę około godziny 21 lubuscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że samochód uderzył w krawężnik na ul. Niepodległości. Na miejscu okazało się, iż auto zostało unieruchomione, a osoba zgłaszająca zajście poinformowała o oddaleniu się kobiety z miejsca zdarzenia. Nie uciekła jednak za daleko.

4,2 prom. w wydychanym powietrzu, zatrzymana nie usłyszała jeszcze zarzutów

Kobietę zatrzymano i przebadano alkomatem. Pomiar wykazał aż 4,2 prom. alkoholu. Kostrzynianka była tak pijana, że jeszcze w poniedziałkowy poranek nie było możliwe postawienie jej zarzutów. Potwierdził to Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiego Policji w Gorzowie Wlkp.:

„Oczywiście dokładną zawartość alkoholu oznaczy dopiero badanie krwi, ale nie ulega wątpliwości, że stan kierującej był bardzo poważny. Podejrzana trafiła do policyjnego aresztu i po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. W poniedziałek rano nie było to jeszcze możliwe”.

Jak się okazało, to nie pierwszy taki przypadek w wykonaniu 38-latki. W listopadzie 2020 roku kobieta została zatrzymana mając 4,0 prom. w wydychanym powietrzu. Z tego powodu otrzymała sądowy zakaz kierowania pojazdami, który złamała wraz z tym incydentem.

Archiwum: maj 2021