Wiele firm nie proponuje nawet głośno wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC swoim klientom, tylko od razu zakłada jej przedłużenie. Niestety jednak takie rozwiązanie często jest niekorzystne dla kierowcy, bo mógłby on zawrzeć umowę OC z inną firmą, na korzystniejszych warunkach. Na szczęście wypowiedzenie umowy nie jest trudne i można je zrealizować bardzo szybko.

Wypowiedzenie OC – na czym polega?

Wypowiedzenie umowy OC to standardowa procedura, na którą nie musisz tracić wiele czasu. Nawet online dostępny jest wzór wypowiedzenia umowy, który podpisać i przesłać możesz bez wstawania od komputera. 

Dzięki temu kończysz umowę OC z obecnym ubezpieczycielem i możesz skorzystać z usług innej firmy, której warunki będą dla Ciebie lepsze. Ubezpieczenie OC samochodu to droga sprawa, ale wykupienie go jest obowiązkiem każdego właściciela pojazdu. Warto więc na bieżąco obserwować rynek, porównywać oferty i korzystać z tych o najlepszych warunkach.

Wypowiedzenie umowy OC przez internet

Wypowiedzenie OC możliwe jest nawet online, np. przez serwis Wypowiadamoc.pl. Jeśli chcesz zmienić ubezpieczyciela, możesz wypowiedzieć tam umowę ubezpieczenia bez konieczności wizyty w punkcie stacjonarnym firmy. Profesjonalnie przygotowany generator poprowadzi Cię przez całą procedurę i dokładnie wyjaśni, na czym polegają kolejne kroki.

Podstawowe zasady wypowiedzenia umowy OC

Aby wypowiedzieć polisę OC, będziesz musiał podać dane swoje oraz pojazdu w specjalnym formularzu. Następnie wypełnione dokumenty drogą elektroniczną lub tradycyjną pocztą możesz wysłać pod wskazany przez system adres. 

Nawet w przypadku pomyłki, błąd możesz skorygować w kilka sekund. Wypowiedzenie umowy OC jest edytowalne i nie musisz niczego poprawiać ręcznie. Generator zapewnia również aktualne wzory dokumentów, co jest niezwykle ważne, bo przepisy nieustannie się zmieniają. Korzystając z Wypowiadamoc.pl możesz mieć pewność, że z Twoimi dokumentami będzie wszystko w porządku.

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC po jej automatycznym przedłużeniu

Możesz wypowiedzieć umowę OC zawartą ponad rok temu nawet wtedy, gdy Twój ubezpieczyciel automatycznie ją przedłużył, bo wygasała. Przepisy Ci na to pozwalają: wystarczy, że podpiszesz umowę z tańszą firmą,  następnie złożysz wypowiedzenie w razie wystąpienia podwójnego ubezpieczenia samochodu

W tej sytuacji zapłacisz jedynie za ten okres, który pokryła już automatycznie przedłużona polisa. Może to być nawet kilka dni, bo wszystko zależy od daty złożenia przez Ciebie wypowiedzenia.

Co z ubezpieczeniem OC auta zezłomowanego?

Na stronie https://wypowiadamoc.pl/zlomowanie-pojazdu-a-wypowiedzenie-oc znajdziesz również dokładnie informacje dotyczące postępowania w przypadku zezłomowania samochodu objętego polisą OC.  

Jeśli Twój pojazd trafił na złom, powinieneś otrzymać na ten temat stosowne zaświadczenie. Zgodnie z prawem masz od tego momentu 30 dni na wyrejestrowanie samochodu. Gdy przejdziesz tę procedurę i otrzymasz potwierdzenie, możesz z nim oraz z odpowiednim oświadczeniem zgłosić się do swojego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Dokumenty te możesz zanieść do biura osobiście, wysłać pocztą lub drogą mailową. Po otrzymaniu przesyłki firma powinna przystąpić do rekalkulacji Twojej składki od chwili wyrejestrowania samochodu, do daty zakończenia ważności polisy. Zwrot środków następnie powinien trafić na Twoje konto bankowe.

Archiwum: październik 2021