Na wzrost cen paliwa i koszty utrzymania samochodu nie mamy niestety wpływu. Mamy za to wpływ na wysokość składek za ubezpieczenie samochodu. Wystarczy zebrać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych i porównać je ze sobą. Jeśli zatem chcesz sprawdzić, czy nie przepłacasz za polisę albo kupić tanie ubezpieczenie OC, to zrób ranking ubezpieczeń OC przy pomocy internetowego kalkulatora składek. Możesz również dzięki temu wybrać dowolny zakres ubezpieczenia oraz korzystną ofertę na polisę autocasco, NNW i Assistance.

Na czym polega ubezpieczenie OC?

Czym jest właściwie OC? Co to za skrót? OC to obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Składki OC zasilają fundusz, z którego wypłacane są odszkodowania dla kierowców i pasażerów poszkodowanych w wypadkach drogowych, spowodowanych przez innych kierowców. W takich sytuacjach OC sprawcy w kolejnej umowie jest droższe. Istotny jest fakt, że OC przyporządkowane jest do samochodu. W razie sprzedaży auta, polisa przekazywana jest nabywcy razem z umową i dokumentami pojazdu. Polisę OC można rozszerzyć o ubezpieczenie szyb i ubezpieczenie opon.

Kiedy warto kupić polisę AC, NNW i Assistance?

Oprócz polisy OC, warto rozważyć zakup polisy autocasco, NNW i Assistance. Z polisy AC ubezpieczyciel wypłaca odszkodowania za szkody z tytułu kradzieży auta, uszkodzenia spowodowane m.in. uderzeniem w dzikie zwierzę czy uszkodzeniem karoserii przez spadające drzewo. Polisa NNW chroni kierowcę i pasażerów przed następstwami nieszczęśliwych wypadków na drodze. Z kolei Assistance obejmuje holowanie, a często też samochód zastępczy w przypadku awarii bądź wypadku drogowego. Jeśli planujesz wyjazd autem poza granice Unii, to wykup też zieloną kartę.

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie samochodu online?

Cena składki OC zależy od stawek towarzystw ubezpieczeniowych, ale też od wieku i doświadczenia kierowcy. Dlatego OC dla młodego kierowcy w każdym zakładzie ubezpieczeń jest droższe w porównaniu do doświadczonych kierowców, którzy mają już zniżki za bezszkodową jazdę. Ceny pozostałych ubezpieczeń komunikacyjnych też wyglądają różnie u poszczególnych ubezpieczycieli. Dlatego tak ważne jest, aby przed zakupem ubezpieczenia zebrać i porównać oferty. Wtedy łatwo wybierzesz najlepsze OC.

Jak zrobić ranking ubezpieczeń samochodowych?

Chcesz wybrać najlepsze ubezpieczenie? Skorzystaj z dostępnych w sieci kalkulatorów ubezpieczeń pojazdów. Wówczas sprawdzenie OC zajmie ci maksymalnie kilka minut. Co więcej, możesz wybrać rozszerzony pakiet OC oraz pozostałe rodzaje ubezpieczeń. W formularz kalkulatora wpisz informacje na temat auta i jego właściciela. Na potrzeby tego rankingu ubezpieczeń komunikacyjnych, porównajmy oferty ubezpieczenia dla Toyoty Verso 1,8 Premium, rok produkcji 2014, rodzaj paliwa benzyna/LPG, o pojemności silnika 1798 cm3. Jako zakres ubezpieczeń, wybierzmy polisę OC, AC, NNW i Assistance. Kierowcą jest kobieta, mająca prawo jazdy od 2003 roku, dziecko w wieku 14 lat oraz zniżki za brak szkód. Właścicielka po raz pierwszy wykupuje AC.

Przykładowy ranking ubezpieczeń OC i AC na koniec 2024 roku

Najtańszą ofertę, w kwocie 883,00 złotych (płatne jednorazowo), obejmującą tanie OC wraz z AC mini i pozostałymi polisami, przedstawiło TUiR Uniqa. W pakiecie OC z pełnym AC, NNW i Assistance, ubezpieczyciel ten proponuje składkę w wysokości 1727,00 złotych. Jest to oferta najniższa spośród wszystkich z tego zakresu ochrony. Inne przykładowe oferty, to:

  • 1818,00 zł Ergo Hestia;
  • 1932,00 zł Proama;
  • 2214,75 zł Link4;
  • 2990,00 zł Benefia.

Jak widać, kwoty składek, proponowane przez towarzystwa ubezpieczeń, różnią się od siebie nawet o 1000 złotych.

Ile kosztuje zakup polisy OC na Toyotę Verso z 2014 roku?

Najtańsze OC dla opisanego wyżej samochodu i kierowcy, bez dodatkowych ubezpieczeń, wynosi 424,77 złotych. Jest to oferta, zaproponowana przez Balcia Insurance SE. Podsumowując, przy wyborze ubezpieczenia, warto korzystać z porównywarek.

Wybór i zakup ubezpieczenia online to wygodne rozwiązanie i okazja do poznania rynku ubezpieczeń. W ten sam sposób możesz wybrać tanie ubezpieczenie turystyczne i majątkowe.

Archiwum: styczeń 2023