Jeśli kupiłeś samochód to możesz przejąć polisę ubezpieczeniową od sprzedawcy albo kupić ubezpieczenie dopasowane do swoich potrzeb. Jeśli planujesz kupić auto bez polisy, na przykład sprowadzone na lawecie zza granicy, to zadbaj o ubezpieczenie od dnia zakupu. Właściciel samochodu nie może jeździć bez ważnego ubezpieczenia OC, bo brak ubezpieczenia OC podlega karze do kilku tysięcy złotych. Aby szybko i w prosty sposób załatwić tę kwestię, wystarczy kupić ubezpieczenie samochodu przez Internet.

Ubezpieczenie samochodu online. Co warto wiedzieć o polisie ubezpieczeniowej pojazdu?

Pakiet ubezpieczenia komunikacyjnego obejmuje:

  • obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czyli OC pojazdu;
  • NNW – dobrowolne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków;
  • AC, czyli autocasco, zabezpieczające od straty wartości samochodu w przypadku jego kradzieży bądź kolizji czy wypadku, spowodowanego przez kierowcę;
  • Assistance, ubezpieczenie wspierające kierowcę w przypadku awarii samochodu na drodze.

Jak sprawdzić zakres ochrony ubezpieczenia i wysokość składki? Wykorzystajmy do tego internetowe porównywarki ubezpieczeń i zróbmy ranking najkorzystniejszej oferty.

Jak wybrać najlepszą ofertę ubezpieczenia OC przez Internet?

Otwórz stronę z porównywarką ofert ubezpieczeń komunikacyjnych i wpisz w formularzu następujące dane:

  • rodzaj ubezpieczenia, którego poszukujesz (czy tylko obowiązkowe ubezpieczenie OC, czy też rozszerzone lub łączoną polisę OC i AC;
  • markę samochodu i model oraz rok produkcji;
  • moc silnika i rodzaj paliwa;
  • dane osobowe i rodzinne kierowcy, w tym data urodzenia i data otrzymania prawa jazdy;
  • dane dotyczące zgłaszanych dotąd szkód, związanych ze zniżkami w składkach.

Po wpisaniu danych, kliknij przycisk „wyświetl oferty”. Na ekranie pojawi się ranking ubezpieczeń OC i pozostałych ubezpieczeń komunikacyjnych.

Dlaczego ubezpieczyciel wymaga podania tak wielu danych?

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego towarzystwa ubezpieczeniowe wymagają podania tak wielu danych odnośnie auta i kierowcy? Warunki ubezpieczenia i wysokość składki zależą nie tylko od wieku auta i pojemności silnika. Równie istotny jest wiek kierowcy i jego doświadczenie za kierownicą oraz liczba kolizji drogowych, w których dotąd uczestniczył. W rezultacie najtańsze ubezpieczenie auta nie zawsze oznacza najlepszą ofertę. Młody kierowca zawsze zapłaci więcej w porównaniu do doświadczonego kierowcy ze zniżkami za bezszkodową jazdę. Ten drugi w tej samej cenie może wykupić ubezpieczenie OC w pakiecie z NNW i Assistance, a niekiedy nawet z polisą AC.

Jak kupić ubezpieczenie samochodu przez Internet?

Zakup OC online jest bardzo prosty. Gdy wypełnisz formularz online w porównywarce i wybierzesz najlepszą dla siebie ofertę, to możesz kliknąć w przycisk „wykup polisę”. Strona przekieruje cię do płatności elektronicznej, a dokumenty dostaniesz na maila. Druga opcja to wpisanie numer telefonu, a wtedy agent ubezpieczeniowy oddzwoni do ciebie w tej sprawie. Zatem możesz dokonać zakupu polisy przez Internet lub telefon. Pamiętaj, że nie zawsze najtańsze OC samochodu jest korzystne. Często za niewielką dopłatą dostaniesz rozszerzony pakiet ubezpieczeń dla twojego samochodu. Zwróć też uwagę na zakres ubezpieczenia.

Wiesz już, na czym polega zakup ubezpieczenia online. Zakup ubezpieczenia OC jest prosty. Nie musisz spotykać się z agentem ani tracić czas na wizyty w biurze ubezpieczeń.

Archiwum: grudzień 2022