Dla Kubicy będzie to trzeci sezon w barwach Alfy Romeo. W tym roku były kierowca Williamsa wystartował w wyścigach o Grand Prix Holandii i Włoch zastępując chorego na koronawirusa Kimiego Raikkonena.

Robert Kubica: „przyszłoroczny sezon będzie obfitował w wiele wyzwań

Polski zawodnik poinformował dzisiaj 24 listopada za pośrednictwem Twittera o swoich przyszłorocznych planach:

Mimo że sezon 2021 się jeszcze nie skończył, to chciałbym się z wami podzielić informacją na temat kontynuacji współpracy PKN Orlen i mojej z Alfa Romeo Racing Orlen. Bardzo się cieszę, że razem będziemy reprezentować nadal Polskę w królowej motorsportu. Oczywiście przyszłoroczny sezon będzie obfitował w wiele wyzwań, ale mam nadzieję też w wiele ciekawych wyścigów i dużo emocji. Do zobaczenia na torze i trzymajcie za nas kciuki!

– powiedział zwycięzca GP Kanady 2008.

Tuż po tym oświadczeniu komunikat opublikował również zespół Alfa Romeo Racing Orlen:

Robert Kubica celuje w regularne występy

Dla 36-latka posada trzeciego kierowcy teamu z Hinwil nie będzie jedyną w przyszłorocznym sezonie. Na dzisiejszej (tj. 24 listopada) konferencji prasowej potwierdzono, że krakowianin będzie występował także w wyścigach z serii World Endurance Championship:

W sezonie 2022 nadal będę kierowcą rezerwowym w F1, ale głównym zadaniem będzie ściganie, to będzie mój priorytet – ścigać się na jak najwyższym poziomie. Chciałbym powrócić do Le Mans i wygrać 24h Le Mans. Postanowiłem pozostać przy wyścigach długodystansowych

– tłumaczy kierowca.

Źródło: Onet.pl/F1wm.pl

Archiwum: listopad 2021