29 lipca 2021 r. w Audi Driving Experience Center w Neuburgu nad Dunajem, niemiecki producent wręczył 15 nowych elektrycznych samochodów Audi e-tron GT quattro lub Audi RS e-tron GT klubowi piłkarskiemu Bayern Monachium. Podarunek wynika ze ścisłej współpracy obu podmiotów, gdyż Audi jest jednym z głównych sponsorów zespołu Roberta Lewandowskiego.

Robert Lewandowski wraz z resztą zespołu odebrali najnowsze dzieło producenta z Ingolstadt. Oprócz polskiego piłkarza podczas ceremonii wręczenia byli obecni także jego partnerzy z drużyny: Leroy Sané, Leon Goretzka i Serge Gnabry. Autami nie tylko będą jeździć zawodnicy, ale również działacze i inne osoby związane z bawarskim klubem. Piłkarze testowali prezenty na torze testowym w Audi Driving Experience Center pod okiem mistrzów Formuły E: Lucasa di Grassi i René Rasta.

Fot. Audi
Fot. Audi
Fot. Audi

Piłkarze chwalą elektryczne samochody Audi

Piłkarze byli zachwyceni osiągami nowych pojazdów z floty Audi. Leroy Sané był zachwycony możliwościami auta na zakrętach, natomiast trener drużyny, Julian Nagelsmann, zachwycał się przyspieszeniem samochodu, które dzięki inteligentnemu zarządzaniu temperaturą pozostaje wyjątkowe nawet podczas sprintów pokonywanych kilka razy z rzędu. W podobnym tonie wypowiada się szef marki Audi, Henrik Wenders:

„Gdy połączymy wyobraźnię i pasję, efektem są wielkie osiągnięcia. Dotyczy to w równym stopniu naszego partnera FC Bayern, jak i Audi. Audi e-tron GT i Audi RS e-tron GT są uosobieniem inteligentnych osiągów. Te modele już teraz kształtują przyszłość naszej marki. Jest więc jak najbardziej sensownym, by ci ambasadorzy połączyli siły z ambasadorami FC Bayern Monachium, by pokazać, jak obie marki wspólnie dążą do postępu”.

Audi jest sponsorem Bayernu Monachium od 2002 r.

Archiwum: sierpień 2021