Stosowne oznakowania o utrudnieniach pojawiły się już w środę, 4 sierpnia. Trasa będzie zwężona o jeden pas ruchu. Ponadto w czterech miejscach stanie dodatkowa sygnalizacja.

Warszawa: Rondo Dmowskiego z poważnymi utrudnieniami

Od 9 sierpnia ulica Marszałkowska na odcinku od ulicy Nowogrodzkiej do ulicy Widok zostanie zwężona o skrajne, prawe pasy ruchu. Kierowcy zmierzający w kierunku ronda od strony placu Bankowego jak i placu Zbawiciela będą mieli do dyspozycji trzy pasy ruchu. Będzie możliwość skrętu w prawo z ulicy Marszałkowskiej w Aleje Jerozolimskie. Dodatkowo na terenie ulicy Widok (pod Domami Towarowymi) będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się, dotyczący także wyznaczonych miejsc postojowych. Podobne utrudnienia kierowcy napotkają pomiędzy ulicami Nowogrodzką a Żurawią oraz na ulicy Nowogrodzkiej.

Fragmentami zwężona po obu stronach zostanie ulica Nowogrodzka. Kierowcy i rowerzyści nie będą mogli wjechać w tę ulicę od strony ulicy Poznańskiej. Łatwo nie będą miały także osoby korzystające z usług komunikacji miejskiej. Na ulicę Nowogrodzką zostanie przesunięty przystanek autobusowy „Centrum 01” dla linii 131, 501, 519, 520, 522, 525, N25, N31, N37 i N81. Komplikacje dla pieszych będą miały miejsce również pod hotelem Novotel (wraz z zatoką parkingową) i pod dawnym budynkiem Cepelii. Trudności obejmują głównie chodniki, które zostaną znacznie zwężone.

Rondo Dmowskiego Warszawa: Kolejne trudności dla kierowców

To jednak nie koniec przeszkód. Od końca sierpnia przez półtora miesiąca po drugiej stronie ulicy Marszałkowskiej będzie trwać przebudowa przystanków tramwajowych. Lewe pasy będą nieczynne, natomiast skręt w lewo w Aleje Jerozolimskie będzie możliwy z lewych pasów. W tym okresie wykonawca firma Balzola zajmie się wymianą krawężników oraz nawierzchni na 150-metrowym odcinku dojazdowym do ronda Dmowskiego. Jeden weekend października zostanie poświęcony na położenie nowego asfaltu co spowoduje zamknięcie wlot powietrza do ronda.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 11 mln 42 tys. zł brutto. Koniec prac przewiduje się na przełomie 2021 i 2022 roku.

Archiwum: sierpień 2021