Rynek aut używanych ma się świetnie. Obejmuje nie tylko klientów indywidualnych, lecz również przedsiębiorców. Jeśli jesteś w ich grupie, to takie pojazdy możesz nabyć na rynku zagranicznym, wybrać spośród tych od lat jeżdżących po kraju lub z puli aut branych w leasing. Samochody dostawcze poleasingowe mogą być świetnym rozwiązaniem dla firmy poszukującej dobrego i stosunkowo nowego środka transportu. Poznaj wady i zalety tego rozwiązania!

Auta dostawcze poleasingowe – oczywiste plusy

Nie jest to rozwiązanie pozbawione wad, jednak trzeba przyznać otwarcie, że jest więcej plusów. Są to przede wszystkim:

  • cena; 
  • wiek;
  • udokumentowana historia.

Główną zaletą poleasingowych dostawczych pojazdów jest ich wiek i cena. Zazwyczaj kredytowanie samochodu w firmie nie trwa dłużej niż 4 lata, dlatego masz do dyspozycji model względnie świeży. Często jest on również tańszy od podobnych aut na rynku, a to dlatego, że ma wyższy przebieg.

Przebieg i historia auta po leasingu

Jest jeszcze jedna zaleta takich aut w porównaniu do modeli widocznych na aukcjach komisów i tych od osób prywatnych. Samochody dostawcze poleasingowe mają w pełni udokumentowaną historię. Widzisz, kiedy były serwisowane, znasz datę wymiany części i naprawy, a także dokładnie możesz prześledzić przebieg egzemplarza. Na rynku wtórnym to rzadkość, dlatego sporo firm decyduje się właśnie na takie źródło zakupu auta.

Świetnie utrzymane wnętrze

Dlaczego oferty aut poleasingowych tak bardzo kuszą? Powodem jest „kuracja odświeżająca”, jaką przeszło takie auto. Dzięki temu wsiadasz do pojazdu zachowanego wewnątrz niemal w fabrycznym stanie. To spora zaleta, szczególnie dla przedsiębiorców dbających o komfort podróżowania.

Auta poleasingowe dostawcze – wady rozwiązania

Oferty idealne nie istnieją i nie zmienią tego również aukcje poleasingowych modeli aut. Główną przyczyną wątpliwości co do zakupu takiego samochodu jest jego przebieg. Chociaż auto nie musi być stare, to po upływie np. 3-4 lat może nabić już 200 tys. kilometrów. Nie da się ukryć, że poleasingowe samochody dostawcze nie były brane na firmę po to, by stać w garażu. Nie wszystkie jednak jeździły przeładowane lub były prowadzone przez nieodpowiedzialnych kierowców. Trzeba jednak przyznać otwarcie, że wielu nabywców taki przebieg może skutecznie odwieść od zakupu.

Sprawdź dokładnie stan auta dostawczego poleasingowego

Nie można pominąć jeszcze jednej kwestii – samochody poleasingowe dostawcze nie zawsze były traktowane przez kierowców z należytą dbałością. Dlatego przed zakupem konkretnego modelu podejdź do oględzin tak, jakbyś kupował auto z komisu lub od prywatnego właściciela. Jeśli nie znasz się na motoryzacji zbyt dobrze, zabierz ze sobą kogoś, kto jest ekspertem. Sprawdź dokładnie stan zawieszenia, silnika i przeniesienia napędu. W tym celu po prostu wybierz się do warsztatu lub na stację diagnostyczną. Możesz także poszukać opinii na temat konkretnego sprzedawcy w internecie.

Sprzedaż samochodów dostawczych poleasingowych – gdzie szukać ofert?

Masz kilka możliwości do wyboru. Głównym źródłem takich ofert jest oczywiście Internet, a dokładniej – strony aukcyjne firm leasingowych. Na nich znajdziesz pojazdy niewykupione po zakończonym okresie kredytowania. Są też auta powindykacyjne, jeśli leasingobiorca nie wywiązywał się z umowy. Samochody dostawcze poleasingowe możesz też znaleźć na stronach firm specjalizujących się w sprzedaży takich pojazdów. Zazwyczaj zbierają oni oferty poszczególnych leasingodawców.

Szukaj także na portalach z ogłoszeniami aut poleasingowych dostawczych

Niekiedy również na popularnych stronach z ogłoszeniami możesz znaleźć oferty przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą dostawczych samochodów poleasingowych. Podsumowując – na pewno nie będziesz miał trudności z ich odszukaniem.

Auta poleasingowe dostawcze – co jeszcze uwzględnić?

Warto wspomnieć o jeszcze jednej rzeczy – oferta pojazdów dostawczych poleasingowych jest ograniczona. Jeśli masz upatrzony konkretny model pojazdu, to nie dziw się, gdy w aukcjach nie ujrzysz go wcale lub zobaczysz pojedyncze sztuki. Konkretna wersja silnika, nadwozia lub zabudowy również mogą być trudne do znalezienia. To wszystko powoduje, że zakup takiego pojazdu może się nieco przedłużyć.

Jak widzisz, samochody dostawcze poleasingowe mają sporo zalet, ale trzeba być ostrożnym, jeśli chcesz kupić taki egzemplarz. Musisz być także cierpliwy, ponieważ nie ma zbyt wielu ofert sprzedaży takich aut.

Archiwum: maj 2021