Do makabrycznego wypadku doszło w środę około godziny 8.00 w miejscowości Skrzeszew w powiecie legionowskim na Mazowszu. Na drodze wojewódzkiej nr 631 zderzyły się dwa samochody osobowe marki Renault i BMW. Jedna osoba nie żyje, jedna została ranna, natomiast kierowca bmw w momencie wypadku znajdował się pod wpływem alkoholu. Tuż przed zderzeniem mężczyzna wyprzedzał kilka pojazdów.

Do fatalnego w skutkach wypadku doszło w środę, 12 maja przed godziną 8.00. W Skrzeszewie zderzyły się dwa samochody osobowe: Renault i BMW. Niestety zginęła jedna osoba – kierowca Renault, który zginął skręcając pod bramę domu. Ranna została jedna z pasażerek BMW. Relacjonuje podkom. Justyna Stopińska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie:

„Do zdarzenia doszło przed godziną 8 rano w Skrzeszewie. Na skutek zderzenia renault i bmw śmierć poniósł 63-letni kierowca renault. Pojazdem bmw kierował 56-latek, w środku była jeszcze dwójka pasażerów. Kobieta została przewieziona do szpitala”.

Brawurowa jazda oraz 0,4 promila kierowcy bmw

Podkom. Stopińska potwierdza również brawurową jazdę kierowcy BMW oraz fakt, że ten w momencie incydentu znajdował się w stanie wskazującym spożycie alkoholu:

„Kierowca bmw był w stanie po użyciu alkoholu – miał 0,4 promila alkoholu we krwi. Na miejscu pracowali policjanci, którzy wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora”.

Dokładne przyczyny i okoliczności wypadku w Skrzeszewie będą wyjaśniane przez prokuraturę.

Archiwum: maj 2021