W poniedziałek, w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 240 między Silnem a Chojnicami (woj. pomorskie) doszło do czołowego zderzenia koparko-ładowarki z volkswagenem golfem. W wyniku obrażeń śmierć poniósł kierowca samochodu osobowego.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 17 maja ok. godz. 7 na drodze wojewódzkiej 240 w kierunku Chojnic. Według ustaleń policji 22-letni mieszkaniec gminy Chojnice z niewiadomych przyczyn na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas i zderzył się czołowo z nadjeżdżającą z przeciwnego kierunku koparko-ładowarką. Kierowca golfa zginął na miejscu. Drugi uczestnik wypadku pochodzący z Człuchowa operator koparki nie wymagał hospitalizacji. W momencie wydarzenia był trzeźwy.

Z golfa wypadł silnik oraz licznik

Uderzenie było tak silne, że z auta wypadł silnik oraz licznik. Prędkościomierz w momencie zderzenia zatrzymał się na 130 km/h. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność zwracając się w szczególności do młodych kierowców:

„Policjanci apelują o ostrożność na drodze. Szczególnie zwracamy się do młodych kierowców o rozwagę i dostosowanie prędkości jazdy do warunków ruchu. Bądźmy przezorni i starajmy się przewidywać co może wydarzyć się na drodze. Każdy podejmowany manewr może być niebezpieczny, dlatego żeby nie stracić panowania nad pojazdem zwolnijmy i wykonujmy wszystkie manewry płynnie i mniej gwałtownie”.

Okoliczności zdarzenia bada prokuratora wraz z funkcjonariuszami z Chojnic.

Archiwum: maj 2021