Tragiczny w skutkach okazał się wypadek, który miał miejsce w sobotę (8 maja) w godzinach wieczornych, w Aleksandrowie Łódzkim. 23-letnia łodzianka kierująca pojazdem marki Jeep zjechała na przeciwległy pas w celu wyprzedzania i zderzyła się czołowo z dwoma motocyklistami poruszającymi się w sposób prawidłowy. W wyniku uderzenia śmierć na miejscu poniosło dwóch motocyklistów. Po kilku godzinach w szpitalu zmarła również pasażerka jednego z nich.

Do fatalnego incydentu doszło w sobotę około godziny 20 na ul. 11 Listopada w Aleksandrowie Łódzkim. Jak poinformowała oficer prasowa policji w Zgierzu podkomisarz Magdalena Nowacka, 23-letnia kobieta prowadząca Jeepa zjechała na drugi pas, aby wykonać manewr wyprzedzania. Z przeciwnego kierunku wyjechały dwa prawidłowo jadące motocykle, co doprowadziło do fatalnego wypadku.

Dwaj motocykliści zginęli na miejscu. Po kilku godzinach zmarła pasażerka jednego z nich

W wyniku czołowego zderzenia śmierć na miejscu ponieśli dwaj motocykliści. Byli to 43-zgierzanin prowadzący motocykl Suzuki oraz 40-letni mieszkaniec Ozorkowa kierujący Hondą. Ranne zostały dwie kobiety: kierująca Jeepem oraz 42-letnia pasażerka Suzuki. Niestety, po kilku godzinach druga kobieta zmarła. Cały przebieg oraz konsekwencje zdarzenia potwierdza podkomisarz Magdalena Nowacka:

„Na skutek tego wypadku 43-letni zgierzanin kierujący suzuki oraz 40-letni mieszkaniec Ozorkowa kierujący hondą ponieśli śmierć na miejscu, natomiast 42-letna zgierzanka, pasażerka motocykla suzuki, oraz kierująca jeepem zostały hospitalizowane. Niestety pomimo wysiłków lekarzy 42-latka zmarła po kilku godzinach”

Sprawą zajmuje się prokuratora. Ranna 23-latka ma niebawem zostać przesłuchana. W momencie wypadku kobieta była trzeźwa.

zdjęcie główne: ilustracyjne/Adobe Stock

Archiwum: maj 2021