W ostatni weekend odbyły się dwie eliminacje cyklu Speedway GP na torze Marketa w Pradze. Obie rundy były doskonałe dla Macieja Janowskiego. Polski żużlowiec zwyciężył w piątek, natomiast podczas niedzielnych zmagań lepszy był jedynie Artiom Łaguta. Dzięki tym świetnym występom 29-latek objął pozycję lidera w klasyfikacji generalnej.

Dla popularnego „Magica” zmagania na praskiej Markecie były pasmem sukcesów. Podczas inauguracyjnych zawodów, Polak był najszybszy w pięciu biegach zdobywając w sumie 20 punktów. Za jego plecami uplasowali się Emil Sayfutdinov i Tai Woffinden. Mistrz świata, Bartosz Zmarzlik zakończył zmagania na półfinałach plasując się na szóstym miejscu, zaś Krzysztof Kasprzak w ciągu pięciu startów zgromadził zaledwie jedno oczko.

Kapitalny finał i drugie miejsce Janowskiego

Druga runda miała odbyć się w sobotę, lecz z powodu intensywnych opadów deszczu rywalizację przełożono na niedzielne popołudnie. Zmiana terminu nie przeszkodziła Janowskiemu, który ponownie znalazł się w finale zawodów. Prócz Janowskiego, pod taśmą zameldowali się także: Emil Sayfutdinow, Artiom Łaguta i Fredrik Lindgren. Cała czwórka zapewniła emocjonujący występ godny finału. Start nie był najlepszy dla polskiego żużlowca, który zamykał stawkę. Prowadził Sayfudinov, który ostatecznie zakończył bieg na ostatnim miejscu. Janowski w świetnym stylu wyprzedził Lindgrena i do ostatnich metrów walczył o zwycięstwo z Łagutą. Ten nie dał się jednak wyprzedzić i „Magic” musiał zadowolić się drugim miejscem. Progres zanotowali pozostali Polacy. Zmarzlik był piąty, zaś Kasprzak trzynasty.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Janowski z dorobkiem 38 punktów. W trójce znajduje się również Łaguta i Sayfudtinov, którzy mają stratę sześciu oczek do lidera. Bartosz Zmarzlik plasuje się na szóstej, natomiast Krzysztof Kasprzak na piętnastej lokacie.

Kolejne zawody odbędą się w dniach 30-31 lipca na domowym torze Janowskiego we Wrocławiu.

Archiwum: lipiec 2021