Kolarze rozpoczną rywalizację na Lubelszczyźnie, przejadą przez Bieszczady i Śląsk, by ostatecznie zameldować się na mecie w Krakowie. Ceremonia wręczenia odbyła się 4. sierpnia. W płynnej organizacji całej imprezy pomogą modele marki Citroen – C5 i C3 Aircross.

Tour de Pologne 2021: Flota pojazdów trafiła w ręce organizatorów

Uroczystość przekazania pojazdów miała miejsce w minioną środę przed budynkiem Renaissance Warsaw Airport Hotel. Czesław Lang, wielokrotny medalista mistrzostw w kolarstwie szosowym i dyrektor generalny wyścigu, odebrał kluczyki do modeli Citroen C5 Aircross i Citroen C3 Aircross z rąk Klaudii Dawidko, PR managera marek Citroen i DS.

Nasz w przeszłości wybitny kolarz podczas trwania imprezy będzie korzystał z SUV-a C5 Aircross podobnie jak sędziowie czy VIP-y. Reszta osób pracujących przy TdP będzie poruszać się zmodernizowanym modelem C3 Aircross. Wszyscy mogą liczyć na egzemplarze w najbogatszych wersjach wyposażeniowych i z najmocniejszymi silnikami. W sumie rozdano 50 samochodów.

Tour de Pologne 2021: trasa wyścigu

Zawodnicy wystartują w najbliższy poniedziałek z Lublina. Stamtąd dojadą do Chełma, po czym peleton uda się na odcinek Zamość-Przemyśl. Następnie kolarze będą kontynuować rywalizację w województwie podkarpackim pokonując trasę z Sanoka do Rzeszowa. Kolejny etap to droga z Tarnowa poprzez Chochołowo i Bielsko Białą. Szósty etap stanowi „czasówka” w Katowicach. Zmagania zakończą się 15 sierpnia na trasie Zabrze – Kraków.

Policjanci będą na bieżąco informować kierowców o utrudnieniach i wytyczać objazdy.

Fot. Citroen
Fot. Citroen
Fot. Citroen
Fot. Citroen
Archiwum: sierpień 2021