Bardzo możliwe, że będzie to najszybszy model w gamie marki Triumph. W sieci można znaleźć nagranie prezentujące maszynę. Stylistyczny prototyp ma zostać zaprezentowany we wrześniu.

Triumph Speed Triple 1200 RR: Pierwszy sportowy motocykl brytyjskiej marki

Aktualnie serię Speed Triple reprezentuje model RS napędzany zupełnie nowym silnikiem o pojemności 1160 cm3 generujący moc 180 KM, a jego maksymalny moment obrotowy wynosi 125 Nm. Niebawem do niego ma dołączyć jeszcze szybsza wersja RR. Będzie to pierwszy sportowy motocykl w historii brytyjskiej marki. To dziwne zważając na fakt, że firma dostarcza silniki do maszyn wyścigowej klasy Moto 2.

Triumph Speed Triple 1200 RR: Prototyp ma być zaprezentowany we wrześniu

W sieci opublikowano materiał, na którym widnieje najnowszy motocykl marki Triumph. Klip jest bardzo tajemniczy i zagadkowy, jednak z profilu można wywnioskować, że zastosowana owiewka będzie prezentować się nowocześnie. Jednoślad ma łączyć przeszłość z teraźniejszością. Jakie zmiany szykują się w modelu 1200 RR? Na to będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Więcej opowie nam premiera prototypu, którą zaplanowano na wrzesień.

Archiwum: sierpień 2021