Duże utrudnienia na autostradzie A4 w Mysłowicach na trasie w kierunku Krakowa. Powodem jest przewrócony samochód ciężarowy, który dzisiaj rano zablokował ruch na węźle S1 i A4. Ranny został kierowca ciężarówki. Nie był to jednak jedyny wypadek w tym miejscu. Dwie godziny później na tym samym odcinku zderzyły się trzy samochody.

Wypadek wydarzył się dzisiejszego poranka w pobliżu węzła autostrady A4 i drogi ekspresowej S1. Samochód ciężarowy przewrócił się i zatamował ruch. O utrudnieniach informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach:

„Dwa pasy ruchu autostrady A4 w kierunku Krakowa zostały zablokowane. Spowolniony ruch pojazdów w stronę Krakowa odbywa się pasem zjazdowym z A4 na S1”.

Poszkodowany został kierowca ciężarówki. Pojazd przewoził ciężki metalowy element, który wypadł i musiał zostać usunięty z drogi.

Seria wypadków w województwie śląskim

Około dwie godziny później, zaledwie trzy kilometry od miejsca zdarzenia miał miejsce kolejny incydent. Przed godziną 10 zderzyły się trzy samochody ciężarowe, które sparaliżowały przejazd również i w tym miejscu. Zakleszczony jest jeden z kierowców. W akcji ratunkowej towarzyszy śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W wyniku zajścia droga w kierunku Krakowa jest całkowicie zablokowana. Policjanci kierują kierowców na trasę S86.

To nie jedyne zdarzenia w województwie śląskim. W ciągu ostatniej doby doszło do dwóch innych wypadków. Wczoraj na autostradzie A1 w okolicach Wodzisławia Śląskiego ranna została jedna osoba w wyniku zderzenia auta osobowego. W nocy natomiast miały miejsce dwa wypadki kolejowe. Wiadomo o jednej rannej osobie.

Archiwum: maj 2021