Fin podpisał wieloletni kontrakt z Alfą Romeo. Długość umowy Russella nie jest jeszcze znana.

Valtteri Bottas w miejsce Kimiego Raikkonena, Antonio Giovinazzi czeka na decyzję zespołu

Po pięciu sezonach ścigania się w Mercedesie, Valtteri Bottas od przyszłego roku będzie reprezentował barwy Alfy Romeo. Fin związał się ze stajnią z Hinwil wieloletnim kontraktem. 32-latek zajmie kokpit Kimiego Raikkonena, który ogłosił w minioną środę zakończenie kariery w Formule 1 po sezonie 2021:

„Otwieram nowy rozdział w mojej karierze. Jestem podekscytowany dołączeniem do Alfy Romeo od 2022 roku, zostając częścią nowego wyzwania tego kultowego producenta. Alfa Romeo to marka, której nie trzeba przedstawiać, zapisali kilka wspaniałych kart w historii Formuły 1 i reprezentowanie ich będzie dla mnie zaszczytem. Potencjał w Hinwil jest jasny i cieszę się, że mogę pomóc zespołowi postawić krok naprzód, szczególnie w związku z nowymi przepisami w 2022 roku” – powiedział dziewięciokrotny zwycięzca wyścigów Grand Prix.

Zagadką pozostaje obsada drugiego kokpitu Alfy. Obecny kierowca szwajcarskiego temu, Antonio Giovinazzi nie został jeszcze zakontraktowany i prawdopodobnie zabraknie miejsca dla Włocha w przyszłorocznej stawce. W kontekście jego następców wymienia się kandydatury Alexandra Albona czy Nyck’a de Vries’a.

Valtteri Bottas zostanie zastąpiony przez George’a Russella

Dzisiaj natomiast ogłoszono, że nowym partnerem zespołowym Lewisa Hamiltona zostanie George Russell. Transfer Brytyjczyka wydawał się od dłuższego czasu przesądzony tym bardziej, że 23-latek jest protegowanym zespołu z Brackley.

„To dla mnie wyjątkowy dzień, w którym mam mieszane odczucia. Z jednej strony jestem szczęśliwy i zachwycony mogąc dołączyć od nowego roku do Mercedesa, co stanowi wielki krok w mojej karierze. Z drugiej strony będę musiał pożegnać się z moimi przyjaciółmi z Williamsa” – wypowiedział się Russell, który dodał:

„Nie mam jednak złudzeń jak wielkie czeka mnie wyzwanie. Valtteri zawiesił poprzeczkę bardzo wysoko, regularnie osiągając dobre wyniki, zwycięstwa, pole position, a także przyczyniając się do mistrzowskich tytułów. Moim celem jest odpłacanie się za zaufanie Toto, zespołu oraz całego zarządu. Oczywiście moim nowym partnerem będzie kierowca, którego uważam za najlepszego w całej historii. Śledzę Lewisa od czasów gokartów i będę miał okazję uczyć się od niego profesjonalnej postawy człowieka oraz kierowcy wyścigowego”.

Valtteri Bottas zadebiutował w Formule 1 w sezonie 2013 z Williamsem. Do tej pory Fin zwyciężył w dziewięciu wyścigach, zdobył siedemnaście pole position i sięgnął po dwa wicemistrzostwa świata. Dla George’a Russella największym osiągnięciem w F1 jest drugie miejsce w niedawnym wyścigu o Grand Prix Belgii na torze Spa-Francorchamps.

Archiwum: wrzesień 2021