Szef zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN i dyrektor generalny Sauber Motorsport AG, Frédéric Vasseur jest entuzjastycznie nastawiony powrotem Roberta Kubicy do kokpitu. Przypomnijmy, że polski kierowca wystąpi w piątkowym treningu przed GP Hiszpanii na torze Circuit de Barcelona-Catalunya, zastępując Kimiego Raikkonena. W przyszłym tygodniu 36-latek ponownie wsiądzie za kierownicę C41, aby testować niskoprofilowe opony oraz 18-calowe felgi.

„Wspaniale jest mieć Roberta z powrotem za kierownicą na jego pierwszą sesję treningową w sezonie i na test w Barcelonie. Za każdym razem, gdy Robert wsiada do samochodu jest to dla nas cenne, ponieważ możemy wykorzystać jego bogate doświadczenie i spojrzeć na C41 z innej perspektywy. Jego uwagi techniczne będą również kluczowe podczas testów opon na sezon 2022. Jesteśmy w środku bardzo zaciętej walki w środku pola i każdy wkład naszych utalentowanych kierowców może być tajną bronią, która da nam przewagę, by iść naprzód”

– powiedział Vasseur, a optymistyczny ton podziela także Kubica:

„Nie mogę się doczekać, kiedy w ten piątek, jak i w przyszłym tygodniu, znów zasiądę za kierownicą bolidu. Po ostatniej jeździe C41 w Barcelonie w lutym, nie mogę się też doczekać, aby zobaczyć jak bardzo samochód i zespół rozwinęli się od tego czasu zarówno pod względem ulepszeń, jak współpracy. Jazda bolidem Formuły 1 jest zawsze wyjątkowym doświadczeniem i cieszę się, że będę mógł wnieść swój wkład w walkę zespołu w środku stawki. Ponadto, możliwość jazdy na nowych 18- calowych oponach będzie nowym doświadczeniem i przedsmakiem nowego świata F1, który rozpocznie się już w przyszłym roku”.

Obecnie Alfa Romeo zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji konstruktorów, nie zdobywając w tym sezonie jeszcze punktów.

Archiwum: maj 2021