Pierwsze pogłoski o takim rozwiązaniu pojawiły się w 2020 r. Spodziewano się jednak, że do takiej sytuacji dojdzie dopiero w przyszłym roku.

Volkswagen Passat dziewiątej generacji tylko jako kombi

Obecny Passat generacji B8 zostanie poddany gruntownej modernizacji w 2023 roku. Następca zostanie skonstruowany w oparciu o zaktualizowaną platformę MQB, aczkolwiek samochód będzie dostępny wyłącznie w wariancie kombi. Warto zauważyć, że Volkswagen Passat był produkowany jako sedan i kombi od czasu wprowadzenia go na rynek w latach 70. Pierwszy model zaprojektowany był przez słynnego Giorgetto Giugiaro.

Volkswagen Passat sedan wycofany z Europy. Decyzja podyktowana produkcją bezemisyjnego Aero B?

Rezygnacja z Passata może stworzyć szansę dla nadchodzącego modelu Aero B, w pełni elektrycznego sedana produkowanego na wzór koncepcji ID Space Vizzion z 2019 roku. Ponieważ koncepcja pojawiła się jako kombi, z dużą dozą prawdopodobieństwa można wnioskować, że Aero B powstanie w wersji sedan i kombi, czyli jak wcześniej Passat.

Warto podkreślić, że Aero B nie jest oficjalną nazwą nowego modelu. Koncern z Wolfsburga może ją jeszcze zmienić, aby dostosować się do konwencji nazewnictwa elektrycznych pojazdów. Spodziewany debiut ma nastąpić na początku 2023 roku.

Źródło: Wrc.net.pl

Archiwum: styczeń 2022