W pierwszej kolejności drogowcy zajmą się wiaduktem północnym w kierunku centrum. Koszt prac budowlanych to 87,5 mln zł.

Warszawa: Trasa Łazienkowska bez buspasa

Dzisiaj rozpoczął się pierwszy etap prac na Trasie Łazienkowskiej. W związku z tym kierowców czekają spore i długotrwałe utrudnienia. Od poniedziałku pracownicy zajmą się przebudową wiaduktu północnego. To z kolei sprawia, że na sąsiednim wiadukcie zacznie obowiązywać ruch dwukierunkowy. Jezdnia zostanie poszerzona w czym niezbędne będzie zlikwidowanie istniejącego buspasa.

Warszawa: Na Trasie Łazienkowskiej spore utrudnienia

Od rana na jezdni alei Armii Ludowej w stronę Pragi, na odcinku od placu Na Rozdrożu do rejonu ulicy Łazienkowskiej, rozpoczną się prace związane z wyłączaniem z ruchu istniejącego buspasa i zwężaniem pozostałych dwóch pasów jezdni. Dostępny będzie jedynie lewy pas. Prawa strona natomiast będzie pełnić funkcję buspasa oraz zostanie przeznaczona dla karetek, pojazdów MTON, taksówek oraz motocykli.

Istotną zmianą jest ograniczenie tonażowe dla samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t. Dla takich pojazdów wprowadzono specjalny objazd poprowadzony ulicami Puławską i Goworka oraz alejami Ujazdowskimi lub ulicami Waryńskiego i Spacerową do ulic Gagarina i Czerniakowskiej. Z ograniczeń są wyłączone auta przeznaczone do budowy, służb miejskich i zaopatrzenia.

Prace potrwają do marca 2024 r., a całość będzie kosztować 87,5 mln zł. Na 400-metrowym odcinku, poza nową jezdnią, pojawią się się m.in. ciągi pieszo-rowerowe, pochylnie, które poprawią dostępność drogi dla osób z ograniczeniami ruchowymi, a także nowoczesne oświetlenie.

Archiwum: sierpień 2021