W piątek 11 czerwca w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Sieradzu (woj. łódzkie) 21-latek wykorzystując maseczkę zamierzał oszukać egzaminatora i przystąpił do egzaminu praktycznego na prawo jazdy w imieniu swojego kolegi. Próba oszustwa okazała się jednak nieskuteczna. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Grozi im do 3 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w piątek ok. godz. 12.30 w ośrodku ruchu drogowego w Sieradzu. Sprawę relacjonuje rzeczniczka sieradzkiej policji asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka:

„Dyżurny otrzymał zgłoszenie o próbie przystąpienie do egzaminu przez osobę posługująca się cudzym dowodem osobistym. Skierowani na miejsce policjanci zastali tam dwóch mężczyzn w wieku 21 lat, z których jeden to łodzianin a drugi zamieszkuje w powiecie poddębickim”.

Mężczyźni nie wiedzieli, że popełniają przestępstwo

Rzeczywisty kandydat na kierowcę, 21-letni mieszkaniec Łodzi przyjechał do sieradzkiego WORD-u wraz ze swoim rówieśnikiem, mieszkańcem powiatu poddębickiego. Tuż przed przystąpieniem do egzaminu młody mężczyzna zaczął wątpić w swoje szanse na powodzenie i poprosił swojego kolegę, aby podszedł do egzaminu posługując się jego dowodem, ponieważ ten miał prawo jazdy od dwóch lat. Przyszły sprawca się zgodził licząc na to, że w zrealizowaniu celu pomoże maseczka założona na twarz.

Kłamstwo szybko wyszło na jaw podczas weryfikacji danych przez egzaminatora. Sprawa została zgłoszona policji. Funkcjonariusze zatrzymali obu 21-latków, którzy znaleźli się na komendzie. Kontynuuje asp. sztab. Agnieszka Kulawiecka:

„Usłyszeli zarzut wyłudzenia poświadczenia nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego. 21-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego odpowie również za posłużenie się dokumentem innej osoby. Mężczyźni tłumaczyli, że nie mieli świadomości, że jest to przestępstwo”.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut wyłudzenia poświadczenia nieprawdy przez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego. 21-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego odpowie również za posłużenie się dokumentem innej osoby. Grozi im kara do 3 lat więzienia.

Archiwum: czerwiec 2021