Do zdarzenia doszło w miejscowości Ryńskie (woj. warmińsko-mazurskie) między Ostródą a Lubawą. Obecnie trwają utrudnienia na tym odcinku. DK 15 jest zablokowana.

Wypadek na DK 15: Zderzenie naczepy z samochodem osobowym

Wypadek miał miejsce dzisiaj w godzinach porannych. Zdarzenie relacjonuje podkom. Anna Balińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie:

„Kierujący autem ciężarowym rozpoczął gwałtowne hamowanie przed pojazdem jadącym przed nim, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwnej strony pojazd osobowy”.

Ze wstępnych ustaleń policji możemy się dowiedzieć, że ofiarą jest 51-letnia mieszkanka gminy Lubawa. Kobieta pochodziła z miejscowości Rożental. A aucie znajdowało się również dziecko. 13-latek został przetransportowany do szpitala.

Wypadek na DK 15: Droga zablokowana jeszcze przez kilka godzin

Aktualnie na odcinku panują spore utrudnienia. Droga krajowa nr 15 jest nieprzejezdna. Podkom. Anna Balińska podaje, że taki stan rzeczy będzie się utrzymywać jeszcze przez kilka godzin. Obowiązuje objazd przez Iławę i Ostródę, drogą krajową nr 16. Na miejscu znajduje się prokurator, który prowadzi dochodzenie wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

Archiwum: sierpień 2021