To kolejna tego typu sytuacja tej firmy. Pracownicy A21 strajkowali już 30 lipca. Wówczas nie wyjechał żaden autobus linii BKM nie wykonując w sumie 22 połączeń.

Żory: Ponowny strajk kierowców

Dzisiaj (tj. 12 sierpnia) od samego rana w Żorach autobusy firmy A21 nie zrealizowały ani jednego kursu. Powodem jest strajk pracowników przedsiębiorstwa, aczkolwiek postulaty kierowców nie są znane. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną protestu jest wysokość ich wynagrodzeń. Z tego też powodu dwa tygodnie temu miał miejsce poprzedni strajk. Wówczas mówiło się o nieporozumieniu w kwestii podwyżek, jak również o niedotrzymywaniu terminów wypłat dla kierowców, a nawet o zupełnym braku wynagrodzeń. Po kilku godzinach konflikt został jednak zażegnany. Kolejny protest nie był brany pod uwagę.

Strajk kierowców w Żorach: Miasto organizuje komunikację zastępczą

Panująca sytuacja mocno irytuje pasażerów. Nerwową atmosferę próbuje załagodzić Adrian Lubszczyk, Kierownik Biura Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Żorach:

„Przez Miasto Żory i MZK Jastrzębie-Zdrój podejmowane są działania, zmierzające do jak najszybszego zapewniania na terenie Żor komunikacji zastępczej i tym samym umożliwienia mieszkańcom korzystania z transportu publicznego” – powiedział Lubszczyk, które dodaje:

„Od rana bezskutecznie usiłujemy skontaktować się kierownictwem firmy A21”.

Kursy Bezpłatnej Komunikacji Miejskiej nie były realizowane już także w ostatnich dniach. Jak informują pasażerowie, sytuacja dotyczyła jednak pojedynczo „wypadających” kursów, a nie tak jak obecnie komunikacji miejskiej całościowo.

Archiwum: sierpień 2021