Dudek jest wychowankiem klubu z Zielonej Góry. Umowa ma obowiązywać przez dwa następne sezony.

Żużel: Patryk Dudek dwa lata dłużej w Falubazie. Oficjalna deklaracja w poniedziałek

Dzisiaj o 18.00 Marwis.pl Falubaz Zielona Góra na wyjeździe zmierzy się z liderem PGE Ekstraligi – Betard Spartą Wrocław. Przedostatnia ekipa żużlowej ekstraklasy nie może być pewna utrzymania w elicie, jednak po długich, trwających rok negocjacjach doszła do porozumienia ze swoją gwiazdą Patrykiem Dudkiem. Niezależnie od dalszych losów klubu, trzykrotny drużynowy mistrz świata na żużlu w poniedziałek prawdopodobnie ogłosi swoje pozostanie w klubie z Zielonej Góry. Umowa ma zostać przedłużona o kolejne dwa lata.

Żużel: Patryk Dudek zostanie wypożyczony w przypadku spadku?

Nawet jeśli Dudek faktycznie pozostanie w Falubazie, to niewykluczone jest jego wypożyczenie w przypadku spadku klubu z PGE Ekstraligi. Zawodnik wróciłby do macierzystego zespołu po jego powrocie do elity, aczkolwiek wstępnie wszyscy żużlowcy zgodzili się pozostać w Zielonej Górze, nawet jeśli mieliby uczestniczyć w rozgrywkach eWinner 1. Ligi Żużlowej.

Działacze jednak nie wierzą w spadek i już przygotowują grunt pod następny sezon. Główną siłę zespołu ma stanowić Dudek, którego mają wspierać Piotr Protasiewicz i Max Fricke. Bez zmian powinno być w obsadzie zawodników do lat 24. O punkty naprzemiennie mają walczyć Mateusz Tonder i Damian Pawliczak.

Mimo starcia z liderem tabeli PGE Ekstraligi, Falubaz nie pozostaje bez szans. Wszystko przez słabszą formę Macieja Janowskiego i Taia Woffindena. Ewentualne zwycięstwo zapewni utrzymanie zielonogórzan w elicie.

Archiwum: sierpień 2021